Gal Menas yra tam tikra sielos būsena, per metamorfozę savo formą radusi materijoje?.. – A. Mončys

Su pražydusių vyšnių žiedlapių lietumi išlydime M. K. Čiurlionio namų ir A. Mončio namų – muziejaus bendrą parodą „Meniniai pasisveikinimai“. Dėkojame visiems suteikusiems galimybę artimiau susipažinti su šiuo begalinio kūrybingumo menininku – Viktorui Liutkui, Loretai Birutei Turauskaitei, Donatui Jankauskui (Donis) , LKT ir tiems, kas pamilote šį kūrėją.

Ši paroda metų pradžioje į Čiurlionio namus atnešė pavasarinį džiaugsmą, o netikėtai pasikeitus gyvenimo ritmui, kūrybingumo iššūkių, ieškant kaip mūsų namuose slypintį A. Mončio kūrybinį grožį perkelti į jūsų ekranus. Taip „Meniniai pasisveikinimai“ tapo „Virtualiais pasisveikinimais“, o šiandien „Virtualiais atsisveikinimais“. Nors ši paroda ir baigiasi, tai ką sukūrėme ir kuo dalinomės karantino laikotarpiu, visada galėsite rasti mūsų interneto svetainėje.

„Jis nemėgdavo apibrėžti savęs kaip menininko, šį terminą laikydavo kaip apribojantį, į klasifikacijos rėmus įstatantį ir suterštą kompromisais. Jis labiau save pristatydavo kaip amatininką, kuris ieško ir atranda nepretenduodamas į tiesos žinojimą. Jis itin žavėjosi Viduramžių katedrų statytojais, kurie įsiliedavo į kūrybos procesą, nors ir žinojo, kad nepamatys jo pabaigos. Jis garbindavo jų pasiaukojimą. Žvelgiant į kūrybą – nekalbant apie jo rankų darbo virtuoziškumą ir nepaprastus įgūdžius – galima sakyti, kad A. Mončys užmezgė tam tikrą kosminį ryšį su laiku ir materija.“ – Jean-Christophe Moncys                                                                  

Kitos naudingos nuorodos:

Birutės Turauskienės prisiminimai apie brolio A. Mončio kūrybą

Virtuali parodos „Meniniai pasisveikinimai“ prezentacija

Skulptūros „Šv. Pranciškus“ sukūrimo istorija

Nauja paroda „Meniniai pasisveikinimai“: A. Mončys

A. Mončio parodos „Meniniai pasisveikinimai“ grojaraštis

A. Mončio (1921-1993) kūrinių parodos „Meniniai pasisveikinimai" atidarymo vakaro akimirkos