2019 06 18
18:00 - 19:30


V. Martinkus, Fotografija V. Sidaraviciaus

Birželio 18 d. 18 val. Čiurlionio namai Vilniuje (Savičiaus g. 11) kviečia į susitikimą su rašytoju, meno filosofu, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Vytautu Martinkumi. Tarp 22-jų jo parašytų knygų – 15-ka grožinių. Ne viena jų yra pelniusi literatūrinių apdovanojimų.

„Gyvename atokiai nuo karališkųjų kelių. Raseiniams mažiau rūpi graikai, kurie bėga nuo turkų į Imperiją, tegu juos šelpia, jeigu reikalinga, „Uoliojo lietuvio“ broliai, mes galėsime prisidėti, tačiau norime atkreipti dėmesį, kad mūsų paviete daug našlių ir našlaičių ir turime savų vargstančių žydų ir net totorių. Jeigu kalbame apie bendrą tikslą – suvienyti skirtingų tikėjimų ir karalysčių pajėgas bendram kilniam tikslui, negalime nematyti tų, kurie visai prie mūsų iš kitų kraštų yra atvykę.“

„Palemono“ masonų ložės išmaldos dalintojo Eustachijaus Nevardausko laiškas

„Uoliojo lietuvio“ ložės laisvajam mūrininkui Zacharijui Niemčevskiui,

rašytas Raseiniuose, 1819 metais lapkričio 2 dieną

Vakare su rašytoju Vytautu Martinkumi kalbėsimės apie naujausią jo istorinį romaną Tavo bažnyčios rūsys (2018), literatūrologės Jūratės Sprindytės pavadintą autoriaus opus magnum. Intelektualinio romano įvykių laikas, aprėpiantis bemaž pusę tūkstantmečio, į siužetą įtraukia daugybę personažų, tarp kurių savo protėvių dvelksmą galite pajusti ir jūs, jei gerai išmanote savo genealoginio medžio šakas. Šio puikaus sakmiško pasakojimo geografija taip pat labai plati – nuo Italijos, Edinburgo ar Krymo iki Kėdainių, Kauno, Vilniaus ir net Bokšto-Savičiaus gatvių sankryžos. Sekant karališkojo žiedo pėdsakais – argi įmanomas pokalbis be intrigos? Ją megzdami,  atsiversime ir Vytauto Martinkaus užrašų bei pašnekesių knygą Vidaujos link (2018).

Rašytoją kalbins kultūrologė dr. Nida Gaidauskienė. Savo muzikavimu pokalbiui talkins Čiurlionio namų direktorius pianistas Rokas Zubovaskuris atliks kūrinius iš Anatolijau Šenderovo ciklo „Mikalojaus Konstantino Čiurlionio eskizai“.

Nida Gaidauskinė. Fotografija Vygaudo Juozaičio

Rokas Zubovas. Fotografija Akvilės Anglickaitės

 

 

 

 

 

 

 

 

Laukiame Jūsų atvykstant!

Renginys nemokamas

Po renginio bus galima su nuolaida įsigyti Vytauto Martinkaus knygų.