2022 07 01
19:00 - 20:00


M. K. Čiurlionio namai ir leidykla „Kauko laiptai“ kviečia į Sandros Petraškaitės-Pabst pirmosios eilėraščių knygos „Kiaunės jaukinimas“ pristatymo vakarą. Pristatyme dalyvaus: autorė Sandra Petraškaitė-Pabst; knygos dailininkė Inga Paliokaitė-Zamulskienė. Pristatymą moderuos Vokietijos Lietuvių Bendruomenės leidinio „Informacijos“ (2017-2022) vyriausioji redaktorė ir žurnalistė Evelina Šochienė. Vakaro metu pianinu skambins Gabrielė Agilė Bajoraitė. Eiles skaitys aktorė Nida Timinskaitė.
 
Dr. Sandra Petraškaitė-Pabst gimė 1972 metais Marijampolėje, nuo 1998 metų gyvena Vokietijoje, šiuo metu Štutgarte, germanistė, filosofijos mokslų daktarė, trijų dvikalbių vaikų mama, Vokietijos Lietuvių Kultūros Instituto (LKI) vadovė. Eilėraščiai buvo spausdinti VLB leidinyje „Informacijos“ 2018-2022 metais, 2018 metais „Naujosios Romuvos“ žurnale ir 2021 bei 2022 metais „Šiaurės Atėnuose“.
 
„Eilėraščių rinkinio lyrinė subjektė vaizduojama esanti tarp dviejų kultūrų. Tai atsispindi kalbiniame lygmenyje, vartojant vokiečių kalbos žodžius, ieškant naujų prasmių, ir emociniame, kai prisiminimuose grįžtama į vaikystę, regint tėvus, namus, gamtos paveikslus. Jautriai fiksuodama įvairiausias detales, derindama konkrečius įvaizdžius su abstrakcijomis, autorė gilinasi į amžinybės paslaptį, susieja ją su paslaptinga gelme. Neatsitiktinai eilėraščių subjektei nuostabą kelia ir poezijos menas, kuris „nugali bet kokį nuotolį.“ – knygos redaktorius Viktoras Rudžianskas.
 
„Autorės eilėraščiai nuoširdūs, jausmingi, kamerinio prislopinto skambesio, tarsi artimo žmogaus balsas į širdį, verčiantis prisiminti mūsų jaukų, intymų lietuvišką pasaulį, pajusti jo tylų grožį bei slaptą šventumą… Šiuose eilėraščiuose esminė yra nostalgiška buvusio laiko atminimo ir atsisveikinimo nuotaika, kažkoks skausmingas, bet kartu šviesus susitaikymas su tuo, kas neišvengiama. Mūsų gyvenimas yra neišvengiamas. Neišvengiamai praeinantis, ir tai mes patiriame per savo aplinką, per daiktų kaitą. Apskritai savo eilėraščiuose jūs žiūrite į save, buvusią, iš labai labai toli…“ – Regimantas Tamošaitis.
 
Vakaro metu bus galima įsigyti knygą „Kiaunės jaukinimas“.
Įėjimas laisvas.