2021 09 02
18:00 - 19:00


M. K. Čiurlionio namai kviečia į koncertą „Šeimos muzika brėkštant rudeniui“, kuris vyks rugsėjo 2 d., ketvirtadienį, 18 val. Pasak atlikėjų, šis Jonušų šeimos koncertas gimė iš gimtinės ilgesio, aistros, rudeniškos nostalgijos ir jaunystės šėlsmo. 

Atlikėjai: 

Pijus Jonušas (smuikas)

Julius Jonušas (violončelė)

Benas Jonušas (fortepijonas)

Kanako Mizuno (fortepijonas)

Programa:

  • L. van Beethoven – 12 variacijų V. A. Mocarto arijos Mergaitės ar Žmonelės iš operos Užburtoji fleita tema

Operoje veikėjas Papagenas dainuoja apie tai, kad labiausiai pasaulyje trokšta mergaitės ar žmonelės, Bethovenas temas iš šios savo mylimos operos ne kartą panaudojo variacijoms. Šiame cikle iš pradžių išplėtojama lengvabūdiška tema, paskui pereinama prie rimtesnių minorinių variacijų, o paskutinėje dalyje grįžta mažorinė temos tonacija, bet ji skamba ilgiau, labiau išplėtota.

Atlieka Julius Jonušas (violončelė), Benas Jonušas (fortepijonas)

  • M. K. Čiurlionis – Fuga b-moll, op. 34 VL 345

Fuga sukurta, paisant visų klasikinio žanro kanonų, tačiau pripildant juos modernių raiškos priemonių.

Atlieka Benas Jonušas (fortepijonas)

  •  M. K. Čiurlionis – Noktiurnas fis-moll, VL 178

Čiurlionio noktiurnas fis moll sukurtas ankstyvuoju jo kūrybos laikotarpiu, kai kompozitorius daugiausia laiko praleisdavo Varšuvoje. Tuo metu jis nemažai kūrė ir sulaukė pirmojo pripažinimo. Tuo metu sukurta ir simfoninė poema Miške. Jos pastorališkas ir kontempliacinės nuotaikas atkartoja Noktiurnas.

Atlieka Kanako Mizuno (fortepijonas)

  •  M. Tokuyama  Musica Nara, op. 25

Nara yra regionas Japonijoje. Šiame kūrinyje be perstojo skamba ilgi, rezonuojantys tonai, primenantys šventyklų varpų gaudimą, muzika vaizduojami įvairūs veikėjai: vaikų sargai dievai, besijuokiantis Buda ir kt.

Atlieka Kanako Mizuno (fortepijonas)

  • J. Svendsen  Romansas, Op.26

Johannas Svendsenas buvo artimas Richardo Wagnerio draugas. Kompozitorius kelerius metus Europoje buvo išgarsėjęs labiau negu E. Griegas. Gavęs užsakymą, šį Romansą parašė per dvi dienas. Kūrinys kupinas gyvybės, žibėjimo, spontaniškumo ir smarkumo.

Atlieka Pijus Jonušas (smuikas), Kanako Mizuno (fortepijonas)

  • A. Dvorak  Slavų šokiai No. 1, 2, 3, Op.72

Slavų šokius parašyti Dvoraką įkvėpė Brahmso Vengrų šokiai. Iš pradžių kūrinys buvo parašytas fortepijonui keturioms rankoms, tačiau leidėjas netrukus užsakė orkestraciją, kuri išpopuliarėjo dar labiau negu originalas. Dvorakas iš slavų muzikos melodijų nesiskolino, tačiau jas primena specifiniai ritmai ir struktūros.

Atlieka Benas Jonušas (fortepijonas), Kanako Mizuno (fortepijonas)

 

Įėjimas laisvas.