2021 09 24
18:00 - 23:45


M. K. Čiurlionio namų rūsyje vienai nakčiai atveriama paroda, kurioje eksponuojami menininkų Kęstučio Pleitos, Miglės Markulytės ir Gertrūdos Danisevičiūtės fotografijos darbai. Beribėje vietoje atsiskleidžia trapūs, tačiau kartu ir itin aštrūs žvilgsniai į žmogaus kūną, jį supančias erdves bei aplinkinį pasaulį, kuris atsiskleidžia daugialypių perspektyvų sankirtoje.

Kęstutis Pleita. Išsiduodantys kūnai

Tai dviejų fotogramų ekspozicija, kurioje atsiskleidžia ramus ir nedrąsus žvilgsnis į žmogaus kūną. Lėtame, eksperimentiniame ir keliais etapais vykstančiame ekspozicijos procese atspaudą palieka gana netradiciškai – tiesiogiai ant fotopopieriaus – gulintis žmogaus kūnas. Fotografijose užfiksuoti abstraktūs kūnų siluetai tarsi braunasi į žmogaus intymų pasaulį, jį reflektuodami aplinkai. Čia atsiveria erdvė nedrąsiam žvilgsniui į savo vidų – tokiam, kurį atskleidžia tik šviesos ir tamsos sąskambis.

Miglė Markulytė. Šokis juodajai saulei

Analoginės fotografijos kadruose užfiksuotas kūnas figūruoja tarsi steigtis tarp abstrakcijos ir konkretumo, egzistuoja tarp sąmonės ir pasąmonės klodų. Kūno fragmentai, išnyrantys iš šešėlių ir susiliejantys su šviesa, tarsi pulsuojančiomis bangomis išryškina ir paslepia charakterį. Individualus kūnas, tirpstantis santykyje su aplinka bei atsispindintis judesyje, apsupa žiūrovą ir taip kviečia kartu panirti į intuityvų šokį su savo šešėliu.

Gertrūda Danisevičiūtė. Paralelės

Eksperimentuodama su kultine 60-ųjų kamera Diana F+, fotografė Gertrūda Danisevičiūtė pastebėjo, jog dviguba ekspozicija visą laiką egzistuoja mūsų kasdienybės paprastume. Paralelėse išnyksta plona riba tarp įprastos kasdienybės ir  siurrealistinio sapno.  Čia vaizduojamas skirtingų realybių susiliejimas viename taške, kuriame gimsta dar viena, hibridinė, fantasmagoriška, bet magiškai reali būtis. Joje autorė panardina savo bei draugų portretus, taip pat  Vilniaus gatveles bei Indijos saules.

M. K. Čiurlionio namų darbo laikas Kultūros naktis 2021 metu
09 24   18.00 – 00.00

Renginio metu laikysimės visų Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimų ir rekomendacijų.