M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje tęsiamas susitikimų ciklas, kviečiantis kino mylėtojus į pasaulio kino vakarus su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, režisieriumi Audriumi STONIU.
 
„Kino vakarų metu mes praversime tik nedidelį plyšį į tą, kartais nematomą, dažnai neatrastą arba užmirštą kino lobyną. Kalbu ne apie dešimtmečiais nutolusią kino istoriją, bet ir naujausius filmus, kuriems prasibrauti iki mūsų sutrukdo paradoksali priežastis – jų gelmė, įdomesnė forma, nevienaplanis turinys – tai, kas daugeliui komercinio kino rodytojų kelia alergiją, neįveikiamą siaubą ir baimę.“ – A. Stonys
 
Pirmojo vakaro seanso metu gausiai M. K. Čiurlionio namų fortepijono salėje susirinkusiai publikai buvo pristatyti du nepaprastai stiprūs filmai „Laikas eina per miestą“ (rež. A. Grikevičius, 1966) ir „Tishe“ (rež. V. Kosakovskis 2003).
 
Antrojo vakaro (spalio 28 d.) dokumentinis filmas „NEKLYSTAMAS PASIRINKIMAS“ (Unmistaken Child), 2008, rež. Nati Baratz (Izraelis) skatins naujai permąstyti savo santykį su pasauliu.
 
„Filmas ne tik jaudina, glumina, stebina, bet ir skatina naujai permąstyti savo santykį su pasauliu, verčia suabejoti nusistovėjusiomis, atrodo, nepajudinamomis tiesomis. Po filmo galėsime jį aptarti, pasikalbėti,” – kviečia režisierius Audrius Stonys.
 
Trumpai apie filmą: Nepale miršta garbingas vienuolis Geshe Lama Konchogas, o vienas iš jo mokinių, jaunatviškas vienuolis, vardu Tenzinas Zopa, išsiruošia ieškoti savo mylimo Mokytojo reinkarnacijos. Filmo trukmė – 1val. 42min.
 
Susitikimų ciklas „Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu Čiurlionio namuose Vilniuje“ vyksta ketvirtadieniais 19 val. du kartus per mėnesį. Planuojamų susitikimų DATOS*:
Spalio 28 d. 19 val.
Lapkričio 11 d. 19 val.
Lapkričio 25 d. 19 val.
Gruodžio 9 d. 19 val.
*Dėl nenumatytų aplinkybių susitikimų datos gali keistis.
 
Susitikimai nemokami.
Be išankstinės registracijos (gyva eilė).
Durys atidaromos: 18.30 val.
Renginyje BŪTINAS Galimybių pasas.
 
Audrius STONYS yra aktyvus tarptautinio kino judėjimo dalyvis, Leipcigo, Noibrandenburgo, Sienos, San Paulo, Rio de Žaneiro kino festivalių žiuri narys. Audriaus Stonio dokumentiniai filmai apdovanojimus pelnė 19-oje tarptautinių festivalių, jis vienintelis Lietuvoje yra įvertintas Europos kino akademijos „Felix“ apdovanojimu, jo filmų retrospektyvos buvo surengtos Izraelyje, Vokietijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Rusijoje ir Japonijoje.
 

Mūsų veiklą taip pat galite sekti / Connect with us:

Facebook | Instragram | Youtube | ČNaujienlaiškis

 

Kiti susiję straipsniai:

Pristatome naują susitikimų ciklą su rež. Audriumi Stoniu