BILIETUS PLATINA: Paysera Tickets.  
Bilietas galioja 3 mėn. nuo įsigijimo dienos.
Įsigijus bilietą būtina išankstinė registracija telefonu +370 646 53 503 dėl peržiūros laiko rezervavimo.

M. K. Čiurlionio namai Vilniuje kviečia pasivaikščioti „Angelų takais“. Patirti režisierės Kristinos Buožytės sukurtos virtualios realybės animacijos pasaulio žavesį, pristatantį tarpdisciplininio meno pirmtako ir vieno abstrakčiojo meno pionierių Europoje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybinį palikimą.

Skambant Čiurlionio ir Mindaugo Urbaičio muzikai, trimatėje erdvėje prasideda žiūrovo pažintis su šešiasdešimčia dailininko paveikslų – tiek rečiau matomų, tiek puikiai atpažįstamų. Menininko kūrybą ir jo kūrinių personažus jungiantis siužetas pristato Čiurlionio kurtą magišką pasaulį, jame gyvenančius veikėjus ir jų aplinką. Pradėjęs kelionę kaip žmogus, žiūrovas netrukus supras esantis kūrinio dalimi: personažas, įgavęs sparnus, žvelgiantis į pasaulį iš paukščio skrydžio perspektyvos. Ištirpusios pasaulio ribos, kojos, paskendusios miglos ir rūko patale, kažkur toliuose sužibančios švieselės ir visą matantis žvilgsnis, įtaigiai perteikia šio itin įstabaus pasaulio subtilybes: žiūrovo kūnas tarsi ištirpsta ir tampa angelų gyvenimo dalimi. Tai – projektas, sužavėjęs ne vieną:

„Kaip kokybiškai ir pagarbiai kūrybinė komanda pažvelgė į M. K. Čiurlionio palikimą! Sutvertas pasaulis tiesiog spinduliuoja: ne vien tik Čiurlionio spalvomis, potėpiais, bet ir tam tikra čiurlioniška dvasia. „Angelų takai“ pranoko mano lūkesčius. Pasidariau jų gerbėjas ir džiaugiuosi...daugiau tokių angelų!“ – apie VR projektą atsiliepia M. K. Čiurlionio namų vadovas, pianistas Rokas Zubovas.

Po patyrimų keliaujant „Angelų takais“ pažintį su Čiurlionio kūrybą kviečiama pratęsti apsilankant atnaujintame M. K. Čiurlionio memorialiniame kambaryje, kuriame jis 1907–1908 metais gyveno ir kūrė. Taip pat dar galima susipažinti ir su tuo metu eksponuojama laikinąja paroda.

Filmo trukmė: 20 min. Čiurlionio namuose veikia dvi virtualios realybės stotelės. Vienu metu viena stotele gali naudotis vienas lankytojas.

Atsižvelgiant į gamintojų rekomendacijas – virtualios realybės filmas rodomas žiūrovams nuo 12 m.

Filmo režisierė: Kristina Buožytė
Kūrybinis prodiuseris: Vitalijus Žukas
Garso režisierius: Vytis Puronas
Filmą kūrė: OKTA, „Natrix Natrix“, „Asterman“, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Organizatoriai: M. K. Čiurlionio namai Vilniuje ir OKTA studio
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kino centras, „Telesoftas“ ir „Nebulos klasteris“

DARBO LAIKAS:
Antradieniais – penktadieniais 11.00–17.00
Šeštadieniais 13.00–17.00

Pirmadieniais, sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis – NEDIRBA.
Vykstant renginiams lankymo laikas gali keistis.

 

Mūsų veiklą taip pat galite sekti:

Facebook | Instragram | Youtube | ČNaujienlaiškis

Vaizdai: