Šiais metais Kultūros naktis Čiurlionio namuose gyvavo dviejų spalvų fone, skambant muzikinei meditacijai „Ataidantys Druskininkų peizažai“, kurią iš Čiurlionio kūrinių ir aplinkos garsų, sukūrė ir įgyvendino gyvosios elektroninės muzikos atlikėjas Phil Von ir pianistas Rokas Zubovas. Dėkojame jiems ir visiems dalyvavusiems.

Birželio 14 diena buvo kitokia nei visos. Darbo dieną pradėjome vėliau nei įprastai. Lankytojai buvo priimami nuo 17 val. vakaro. Čiurlionio namuose jiems apžiūrint M. K. Čiurlionio reprodukcijų parodą „Atsiųsta iš Druskininkų“ skambėjo specialiai šiai dienai atrinkti muzikos įrašai, kurie pasižymėjo kitoniškumu, šiuolaikiškomis Čiurlionio kūrinių interpretacijomis. Grojaraštį sudarė penkių skirtingų atlikėjų muzikiniai kompaktiniai diskai.

Čiurlionio namai nusidažė neįprastomis sodria rožine ir intensyvia mėlyna spalvomis. Šių spalvų sąskambius ant Čiurlionio namų sienų lankytojai galėjo stebėti tiek užėję į Čiurlionio namus, tiek eidami Augustijonų gatve, kur jiems buvo paruoštos kėdės vakarinio muzikinio pasirodymo stebėjimui pro Čiurlionio kambario langą.

Šiais metais itin stipriai dirbome, kad muzikiniai garsai pasiektų kiekvieną atėjusį lankytoją, tiek užėjusį į vidų, tiek pasirodymą stebintį iš gatvės pusės. Ir iš ties Savičiaus ir Augustijonų gatvės buvo užpildytos ne tik keliaujančių iš vieno kultūrinio objekto į kitą žmonių šurmuliu, bet ir šiuolaikinių Čiurlionio muzikos interpretacijų.

Žinoma, nepamiršome, kad šiais metai Kultūros naktis vyko birželio 14 dieną, kuri taip pat mini Gedulo ir vilties dieną, todėl Čiurlionio namų direktorius, pianistas Rokas Zubovas, prieš prasidedant koncertui, tardamas įvadinį žodį, kalbėjo apie šios dienos svarbą ir informavo visus susirinkusius, jog suskambusi muzika nutils ir paskutinė minutė 23:59 – tylos minutė bus skirta paminėti Gedulo ir vilties dieną.

Taigi tą naktį Čiurlionio namai tirpo spalvų, garsų ir vilties dermėje. Džiaugiamės, kad Čiurlionio namus tą naktį aplankė tiek daug lankytojų.

Dalinamės Čiurlionio namų fotografo Gedimino Bartuškos užfiksuotomis akimirkomis iš Kultūros nakties.

Vaizdai: