Kviečiame į M. K. Čiurlionio provaikaičio Džiugo Palukaičio parodos pristatymą 2017 m. balandžio 24 d. (pirmadienį) 18 val. Čiurlionio namuose Vilniuje (Savičiaus g. 11). Vakare dalyvaus M. K. Čiurlionio provaikaičiai – pianistas Rokas Zubovas muzikuos, Džiugas Palukaitis pristatys savo parodą.
.
.
Kaunietis Džiugas Palukaitis – garsiojo M. K. Čiurlionio ir jo žmonos Sofijos Kymantaitės provaikaitis – rengia retrospektyvinę parodą M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje. Tai darbai, atlikti akvarele, pieštukais ar mišria technika. Darbai lengvi ir skaidrūs, nutapyti grynomis spalvomis ir grakščiomis spalvinėmis dėmėmis, pasižymintys dekoratyvumu ir formų santūrumu.
.
Autorius apie save ir kūrybą

Paišau ar tapau, ką noriu, taip, kaip moku. Dažnai noriu daugiau, negu žinau, kad galiu. Reiškia, tai paskata išmokti ko nors naujo. Mokausi dažniausiai švarraščiuose. Kartais pavyksta, kartais ne. Kol kas nesu linkęs pavykusių darbų kartoti ar varijuoti.

Kodėl renkuosi vaizduoti tą ar kitą objektą, siužetą, ‒ kiekvienąsyk savos priežastys. Kaip, mano džiaugsmui, yra pastebėjęs Algis Uždavinys, nebūtina išsamiai pažinti autoriaus įkvėpimo šaltinius, kad vienaip ar kitaip suvoktum, interpretuotum  jo kūrinius.

.
Autorius apie šios parodos kūrinius 

Esu surengęs tris originalias personalines parodas. Pirmoje pateikiau plenerinius motyvus: Pustelniko triptiką, vasaros peizažus, kažkiek vaizdų iš Plungės ir Kauno. Antroje – 40 konkrečių objektų: tai paprastų dalykų studijos. Šios grupės darbų daugiausia rasite šios ekspozicijos pirmojoje salėje. Trečioje parodoje buvo siužetai, kaip kad „Senis ir arbata“, „Artistai“. Tai fantazijos, vaizduotės dalykai. Didelė dalis tos parodos buvo eskiziška. Čiurlionio namų vidurinėje salėje rasite naujesnių ir tikrai naujų, anksčiau neeksponuotų darbų, apjungtų į ciklą „Druskininkų atvirukai“.

.

Paroda Čiurlionio namuose veiks nuo balandžio 22 d. iki birželio 17 d.
Įėjimas laisvas