Ekskursija po Vilniaus senamiestį Čiurlionio vietomis „Čiurlionio Vilnius“

1907–1908 m. M. K. Čiurlionis su pertraukomis gyveno ir kūrė Vilniaus mieste. Čia 1906 metais buvo surengta pirmoji lietuvių dailės paroda, kuri tapo pradžia tolimesniems Mikalojaus Konstantino siekiams ilgesniam laikui įsikurti Vilniuje, „Lietuvos Širdyje“. Jau 1906 metais laiške broliui Čiurlionis pažada visus savo tolimesnius ateities darbus skirti Lietuvai.

Šio pažado lydimas Čiurlionis persikeldamas į Vilnių savyje talpino, rodos, vienas kitam besipriešinančius jausmus, entuziazmą ir abejones, džiūgavimą, pasijutus tikruoju lietuvių bendruomenės nariu, ir nusivylimą savais menininko vargais toje, jo paties žodžiais tariant „dar tik besikuriančioje“ Lietuvių visuomenėje. Mikalojaus Konstantino gyvenimas Vilniuje iš tiesų buvo emociškai įvairialypis, kupinas staigmenų, netikėtumų ir, žinoma, čia prasidėjo jo didžioji gyvenimo meilės istorija.

Taigi, apie visa tai ir daugiau mūsų ekskursijoje po Vilniaus senamiestį „M. K. Čiurlionio Vilnius“. Kviečiame kartu pasivaikščioti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio Vilniaus miesto vietomis, prisimenant svarbiausius jo gyvenimo įvykius.

Pradžia: Čiurlionio namai, Savičiaus g. 11
Pabaiga: Rotušės aikštė
Trukmė: apie 2 val.
Maršrutas: Savičiaus g. , Stiklių g., Dominikonų g., Liejyklos g., Vilniaus g., Pylimo g., Šv. Mikalojaus g., Arklių g., Aušros Vartų g., Rotušės a.

 

Ekskursija M. K. Čiurlionio namuose: „Sofija ir Konstantinas Vilniuje“

Ekskursijos trukmė: 1 val.

Ekskursijos metu pristatoma Čiurlionio namų kūrybinė veikla, namo istorija bei tuo metu vykstanti paroda, aptariami eksponuojami objektai. Čiurlionio kambaryje papasakojama apie menininko biografiją, buvimą Vilniuje, Sofijos prisiminimus apie kambarį. Didžiojoje salėje skaidrių pagalba papasakojama ir parodomos Vilniaus vietos bei žmonės susiję su Čiurlioniais.

Daugiau informacijos apie ekskursijas, jų rezervaciją ir užsakymus mob. tel. +370 646 53 503 arba el. paštu mkc.namai@gmail.com

 

Mėgstantiems savarankiškai patirti miesto dvasią, Čiurlionio namai sukūrė programėlę „Čiurlionio Vilnius“, kurią nemokamai galite atsisiųsti iš „Google Play“ ir „App Store“  parduotuvių. Ieškokite Čiurlionis in Vilnius (plačiau).

Papildykite įprastą pasivaikščiojimą Čiurlioniškomis akimirkomis, Vilniaus mieste slypinčiais istoriniais atradimais: kada, kur ir kodėl lankėsi Čiurlionis? Kaip miestas atrodė Čiurlionio akimis ir kaip atrodo dabar mūsų laikais. Ar žinojote, kad vien pagrindinėje, taip dažnai lankomoje Vilniaus gatvėje slypi trys Čiurlionio vietos? (plačiau).