Ekskursija po Vilniaus senamiestį Čiurlionio vietomis „Čiurlionio Vilnius“

1907–1908 m. M. K. Čiurlionis su pertraukomis gyveno ir kūrė Vilniaus mieste. Čia 1906 metais buvo surengta pirmoji lietuvių dailės paroda, kuri tapo pradžia tolimesniems Mikalojaus Konstantino siekiams ilgesniam laikui įsikurti Vilniuje, „Lietuvos Širdyje“. Jau 1906 metais laiške broliui Čiurlionis pažada visus savo tolimesnius ateities darbus skirti Lietuvai. Šio pažado lydimas Čiurlionis persikeldamas į Vilnių savyje talpino, rodos, vienas kitam besipriešinančius jausmus, entuziazmą ir abejones, džiūgavimą, pasijutus tikruoju lietuvių bendruomenės nariu, ir nusivylimą savais menininko vargais toje, jo paties žodžiais tariant „dar tik besikuriančioje“ Lietuvių visuomenėje. Mikalojaus Konstantino gyvenimas Vilniuje iš tiesų buvo emociškai įvairialypis, kupinas staigmenų, netikėtumų ir, žinoma, čia prasidėjo jo didžioji gyvenimo meilės istorija. Taigi, apie visa tai ir daugiau mūsų ekskursijoje po Vilniaus senamiestį „M. K. Čiurlionio Vilnius“.

Kviečiame kartu pasivaikščioti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio Vilniaus miesto vietomis, prisimenant svarbiausius jo gyvenimo įvykius.

Pradžia: Čiurlionio namai, Savičiaus g. 11
Pabaiga: Rotušės aikštė
Trukmė: apie 2 val.
Maršrutas: Savičiaus g. , Stiklių g., Dominikonų g., Liejyklos g., Vilniaus g., Pylimo g., Šv. Mikalojaus g., Arklių g., Aušros Vartų g., Rotušės a.

 

EKSKURSIJOS M. K. ČIURLIONIO NAMUOSE:

  • „Čiurlioniai pakeliui į Nepriklausomybę“

Ekskursijos trukmė: 1 val.

Supažindinama su Čiurlionio namų funkcijomis, namo istorija, tuo laiku vykstančia laikinąją paroda. Čiurlionio kambaryje papasakojama apie menininko buvimą Vilniuje, amžininkų atsiminimus apie kambarį. Didžiojoje salėje skaidrių pagalba papasakojama ir parodomos Vilniaus vietos bei žmonės 1908m., kurie supo Čiurlionius ir ėjo keliu į Nepriklausomybę 1918 m.

  • „Sofija ir Konstantinas Vilniuje“

Ekskursijos trukmė: 1 val.

Ekskursijos metu pristatoma Čiurlionio namų kūrybinė veikla, namo istorija bei tuo metu vykstanti paroda, aptariami eksponuojami objektai. Čiurlionio kambaryje papasakojama apie menininko biografiją, buvimą Vilniuje, Sofijos prisiminimus apie kambarį. Didžiojoje salėje skaidrių pagalba papasakojama ir parodomos Vilniaus vietos bei žmonės susiję su Čiurlioniais.

Daugiau informacijos apie ekskursijas, jų rezervacijas ir užsakymus mob. tel. 864653503 arba el. paštu mkc.namai@gmail.com