Rokas Zubovas ir Phil Von | Kultūtos naktis 2019 | Foto. Gediminas Bartuška

Artėjant 145-osioms M. K. Čiurlionio metinėms, M. K. Čiurlionio namai Vilniuje kartu su partneriais kviečia vilniečius ir miesto svečius naujai atrasti didžiojo menininko kūrybinį ir dvasinį palikimą. Visą mėnesį, nuo rugpjūčio 29 d. iki rugsėjo 27 d. vyks Čiurlioniui skirti koncertai, parodos, susitikimai, konferencijos, sportinės pramogos ir kūrybinės dirbtuvėlės. Vienas šių, mėnesio akcentų, suspindės ir „Kultūros naktis 2020” programos rėmuose rugsėjo 25 d. 18 – 23 val.

Ilgametis M. K. Čiurlionio namų bičiulis, prancūzų daugiabriaunis menininkas, gyvosios elektroninės muzikos kompozitorius ir atlikėjas, neo–flamenko šokėjas, aktorius, poetas Phil Von kartu su pianistu Roku Zubovu istoriniuose M. K. Čiurlionio namų rūsio patalpose pristatys meditacinę garso ir vaizdo instaliaciją „Eiti ramybėn“ (Rež. Phil Von).

Phil Von | Kultūros naktis 2019 | Foto Gediminas Bartuška

Garso ir vaizdo instaliacija „Eiti ramybėn“ atsirado Phil Von netikėtai atradus M. K. Čiurlionio muzikos pasaulį, dovanojantį vidinę harmoniją ir ramybę. Drauge su Roku Zubovu, Phil Von šioje instaliacijoje tarsi užduoda klausimą:

Ar pastebėjote kaip mūsų „laiko“ suvokimas pagreitėjo?

Ar pajutote baimę nebebūti iš tikrųjų̨ artimi, ryšyje?

„Buvimo pasiekiamu“ būtinumas bet kuriuo momentu... „Viskas – skubu“ sindromas. Pastaruoju metu mes susieti su visu pasauliu kiekvieną sekundę, tačiau kažkodėl mes dar niekada nebuvome tokie vieniši.

M. K. Čiurlionio namai kviečia festivalio „Kultūros naktis“ metu nusileisti į istorinį rūsį tiesiai po kambariu, kuriame prieš šimtą metų skambėdavo paties M. K. Čiurlionio skambinama muzika ir panirti į metamorfozinį garsų ir vaizdų fantazijos pasaulį, užmiršti lekiantį laiką ir „Eiti ramybėn“.

Būtina išankstinė registracija: registracijos forma

! Dėl dalyvavimo festivalyje vienai dienai keičiamas Čiurlionio namų darbo laikas. Lankytojų lauksime ne nuo 10 val. ryto kaip įprasta, bet nuo 17 val. vakaro ir dirbsime iki 23 val. 

!! Renginio metu privaloma dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugos priemones, vadovautis LR SAM rekomendacijomis.

Savo įspūdžiais dalinkitės juos žymėdami grotažymes #PatirkČiurlionįNaujai #CiurlionisNaktyje

Kiti susiję straipsniai:

Atrask Čiurlionį naujai! | Rugsėjo mėnesio renginių programa