Š. m. gegužės 8 d. (trečiadienį) 18 val. Čiurlionio namai kviečia į JURIJ ŠENIAVSKIJ knygos „M. K. Čiurlionis ir Sankt Peterburgas“ pristatymą, prisiminti to laikotarpio įvykius ir pasivaikščioti po šiuolaikinį Sant Peterburgą, Čiurlionio Sankt Peterburgą bei suprasti kokį poveikį jam padarė šis miestas.

Anot knygos autoriaus, „Pasikeitė Peterburgas, tačiau Sankt Peterburgo gyventojų meilė genialaus lietuvių dailininko, kompozitoriaus ir poeto kūrybai tebėra gyva“.

Sankt Peterburge žino ir mėgsta M. K. Čiurlionio kūrybą. Tuo galima įsitikinti kiekvieną kartą, lankantis Sankt Peterburge. Žinoma, kad Čiurlionį daug kas siejo su šiuo miestu: čia dar 1906 m. jo ankstyvieji darbai pirmą kartą patraukė specialistų ir žiūrovų dėmesį, čia po trijų metų, jį, kaip menininką ir muzikantą, aplankė tikra sėkmė“. – Rokas Zubovas, profesorius, M. K. Čiurlionio namų Vilniuje direktorius.

Šios knygos atsiradimo nupelnai priklauso peterburgiečiui Jurijui Šeniavskiui, nenuilstamam M. K. Čiurlionio kūrybos tyrinėtojui ir propaguotojui, kurio darbai ir visuomeninė veikla yra gerai žinomi Lietuvoje bei Rusijoje ir kuris buvo apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu.

Knyga išleista dvejomis kalbomis – rusų ir lietuvių, todėl kiekvienas, net ir neskaitantis rusiškai galės joje atrasti Čiurlionio nueitus pėdsakus mieste ant Nevos.

Renginyje Čiurlionio namuose knygos autorius Jurij Šeniavskij dalinsis savo mintimis apie knygą ir Sankt Peterburgą rusiškai, tačiau planuojame jo mintis išversti ir į lietuvių kalbą.

Vakare taip pat dalyvaus knygos leidėjas, ilgametis Čiurlionio kūrybos propaguotojas, fotografas Valerijus Koreškovas, knygos vertėjai į lietuvių kalbą Ona Mickevičiūtė ir Vitalijus Asovskij.

Vakare skambės Čiurlionio kūriniai sukurti ir skambėję Sankt Peterburge, atliekami pianisto Roko Zubovo.

Renginio metu bus galima įsigyti naujai pasirodžiusią knygą, o taip pat ir gauti autoriaus parašą.