Š. m. liepos 23 d. (ketvirtadienį) 18 val.  vyks pirmasis M. K. Čiurlionio namų vasaros sezono koncertas „Vidurvasario muzika Čiurlionio namuose: Bach. Beethoven. Čiurlionis. Muzika fleitai ir violončelei“

Šio koncerto metu fleitininkė Miglė Astrauskaitė ir violončelininkas Jordan Costard (Prancūzija) pakvies keliauti vokiečių muzikos genijų J. S. Bacho ir L. Van Bethoveno kūrybos vingiais bei siūlys naujai atrasti M. K. Čiurlionio kompozicijas. Paryžiuje studijas baigiantys ir gyvenantys muzikantai pristatys įvairialypę programą, kurioje  taip pat girdėsite ypač retai koncertuose skambančius Čiurlionio kontrapunktus, atliekamus fleita ir violončele. Šie polifoniniai kūriniai parodo kaip giliai ir  organiškai Čiurlionis suvokė J. S. Bacho muziką ir kokią gilią pagarbą jautė šiam baroko genijui.  

Fleita grosianti Miglė Astrauskaitė muzikinį kelią pradėjo M. K. Čiurlionio menų mokykloje, o būdama 16-os metų išvyko siekti savo svajonės į Paryžių. Atlikėja aktyviai koncertuoja tiek solo, tiek kamerinių ansamblių sudėtyje, yra 18-os konkursų laureatė, 2012 metais gavo Lietuvos respublikos prezidentės D. Grybauskaitės padėką už muzikinius pasiekimus.

Violančele griešiantis Jordan Costord pirmąkart prie instrumento prisilietė būdamas aštuonerių, o 15-os nusprendė pasukti profesionalia linkme ir įstojo į Paryžiaus konservatoriją. Atlikėjas aktyviai koncertuoja ne tik Europoje, bet ir Šiaurės Afrikoje bei Kinijoje.

Koncerto programa:

  1. J. S. Bach Sonata e-moll BWV 1034 Adagio ma non troppo, Allegro, Andante, Allegro
  2. L. van Beethoven Trys duetai klarnetui ir fagotui WOO27 transkripcija fleitai ir violončelei, Pirmas duetas C-dur
  3. M. K. Čiurlionis Trys fugos, transkripcija fleitai ir violončelei VL133, VL158, VL139
  4. L. van Beethoven Trys duetai klarnetui ir fagotui WOO27 transkripcija fleitai ir violončelei, Antras duetas F-dur
  5. M. K. Čiurlionis Du Kanonai, transkripcija fleitai ir violončelei VL122, VL124; Mazurka, transkripcija fleitai ir violončelei  KJZ579
  6. L. van Beethoven Trys duetai klarnetui ir fagotui WOO27 transkripcija fleitai ir violončelei, Trečias duetas B-dur

Kviečiame. Įėjimas laisvas.

NB! Prašysime laikytis visų saugumo rekomendacijų, kurias skelbia LR Sveikatos apsaugos ministerija.