Š. m. spalio mėnesį Čiurlionio namuose pristatome naują fortepijono rečitalių koncertų ciklą „Einantys Čiurlionio keliu“, kurio metu turėsite galimybę išgirsti keturis jaunus ir ambicingus Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studentus, pianistus.

 

Spalio 16 d. – Lina Žutautaitė ir Vincenzo De Martino

Spalio 28 d. – Viktoras Orestas Vagusevičius

Spalio 30 d. – Justas Čeponis

Pianistų koncertų programose išgirsite M. K. Čiurlionio, vokiečių kompozitorių J. S. Bacho, L. van Beethoven, rusų kompozitorio S. Rachmaninovo bei kitų garsių kompozitorių kūrinius fortepijonui.

Šis koncertų ciklas organizuojamas bendradarbiaujant su Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Tai išskirtinė galimybė išgirsti konkursinę programą, kurią jaunieji studentai-pianistai parengė VIII Tarptautiniam M. K. Čiurlionio pianistų ir vargoninkų konkursui bei kurią lapkričio mėnesį vertins konkurso žiūri – tarptautinės scenos specialistai. Galbūt vienas jų papildys konkurso laureatų vietas.

Kompozitoriaus ir dailininko M. K. Čiurlionio vardu pavadintas konkursas – vienas laukiamiausių muzikinių įvykių Lietuvoje. Savo istoriją konkursas skaičiuoja nuo 1965 m., o tarptautiniu tapo iškart po Nepriklausomybės atgavimo – 1991 m. Konkursą ilgus metus globojo ir puoselėjo tokios iškilios asmenybės kaip M. K. Čiurlionio sesuo Jadvyga Čiurlionytė, prof. Vytautas Landsbergis, daugelis žymių pianistų ir vargonininkų.

Daugelis Tarptautinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureatų šiandien – žymūs atlikėjai, koncertuojantys visame pasaulyje. Linkime jauniesiems pianistams didžiausios sėkmės konkurse ir tikimės, kad galimybė koncertuoti mūsų namuose, prieš auditoriją, o ne repeticijų salėje, sustiprins jų drąsą bei pasitikėjimą savo jėgomis.

Kviečiame visus pasiklausyti jaunosios pianistų kartos nemokamose koncertuose.

Daugiau informacijos apie konkursą – www.ciurlionis.link.

Vaizdai: