Pristatome M. K. Čiurlionio namų kultūrinių renginių programą, kuri vyks Kultūros naktis 2024 metu, birželio 7 d. nuo 18:00 iki 00:00 val.

18:00 – 00:00 Patyriminės parodos „Improvizuotas Čiurlionio kambarys“ M. K. Čiurlionio namų rūsyje atidarymas;
18:00 – 19:00, 20:00 – 21:00, 21:00 – 22:00 Ekskursijos po parodą „Mados atvaizdas. Aukštosios mados estampas vizualiajame mene. II dalis“ su autore Saule Matulevičiūte;
23:00 – 00:00 Koncertas „Pro Čiurlionio langą“ | Pianistas Rokas Zubovas.

Visi renginiai nemokami, be išankstinės registracijos.

 

Patyriminė paroda „Improvizuotas Čiurlionio kambarys“
M.K. Čiurlionio namų rūsyje

Atidarymas birželio 7 d. 18:00 val. 

M. K. Čiurlionio namai Vilniuje garsūs ypatinga vieta – memorialiniu kambariu, kuriame 1907–1908 metais gyveno M. K. Čiurlionis. Jau kelis dešimtmečius šis kambarys lankytojus džiugina savo aura ir kviečia pažinti kūrėjo gyvenimo Vilniuje laikotarpį. Tačiau koks jis buvo iš tiesų? Ar kada susimąstėte, kaip galėjo atrodyti praėjusio amžiaus kambarys – erdvė, kurioje reiškėsi kūryba, gimdavo idėjos, mezgėsi svarbūs pokalbiai bei virte virė buitis? Norime pabandyti atsakyti į šį klausimą ir pakviesti jus leistis į kiek kitokio Čiurlionio kambario patyrimą drauge.

Patyriminėje parodoje „Improvizuotas Čiurlionio kambarys“ atgims M. K. Čiurlionio namų XVII amžiaus rūsio patalpose, o jį asmeniškai tyrinėti galės kiekvienas lankytojas, atrasdamas įdomias buitines detales, paslėptas užuominas ar M. K. Čiurlionio mintis. Tai nepaprasta galimybė pabūti M. K. Čiurlionio dvasios kupinoje erdvėje, tyrinėjant jo kūrybos ir asmeninio gyvenimo aspektus, trumpam tapti jo artimu draugu, pakviestu į svečius.

Parodos autorė Livija Krivickaitė.
Paroda veiks 2024.06.07–2024.08.23

 

Koncertas vyks birželio 7 d. 23:00 – 00:00 val.

Koncertas „Pro Čiurlionio langą“ – tai patyriminės parodos „Improvizuotas Čiurlionio kambarys“ atidarymo akcentas, kurio metu iš memorialinio menininko kambario, pro atvirą langą į Augustijonų gatvę, skambės pianisto Roko Zubovo gyvai atliekami M. K. Čiurlionio kūriniai, lydimi aktorės Vaivos Kvedaravičiūtės įgarsintų Sofijos Kymantaitės–Čiurlionienės atsiminimų ištraukų įrašų. Vienas tokių parašytas būtent po Sofijos apsilankymo garsiajame kambaryje.

Istorinis M. K. Čiurlionio namų pastatas ir pro atvirą langą sklindantys muzikiniai atsiminimai kurs nuostabų scenovaizdį, nukeliantį mus į 1908 metus, stebint pasaulį Sofijos akimis.

 

Ekskursijos po parodą „Mados atvaizdas. Aukštosios mados estampas vizualiajame mene. II dalis“ su parodos autore, jaunosios kartos grafike, VDA magistrante Saule Matulevičiūte.

Ekskursijos vyks:
18 – 19 val., 20 – 21 val., 21 – 22 val.

Parodoje pristatomos iliustracijos, technologiškai ir idėjiškai tikslingiau įvardijamos kaip mados estampai. Kūriniai įkvėpti gyvai patirtų istorinių šaltinių: Šiaurės Italijos kraštų meno muziejuose, galerijose, devynioliktojo amžiaus žurnalų mikrofilmų formatu Biblioteca Nazionale Braidense Milane, Milano mados bibliotekoje (Milano Fashion Library) rastais prancūziškojo „La Mode Illustrée“ žurnalo numeriais bei asmeninėmis fotografijomis kultūrinių kelionių metu.

Antroji personalinių parodų apie mados estampą ciklo dalis greta jau minimų kultūrinių šaltinių taip pat yra įkvėpta M. K. Čiurlionio dailės kūrinių ir jo gyvenimo meilės Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės drabužių fragmentų.

 

Visą naujausią informaciją rasite festivalio socialiniuose tinkluose ir www.kulturosnaktis.lt

 


Mūsų veiklą taip pat galite sekti:

Facebook | Instragram | Youtube | ČNaujienlaiškis

 

Kiti susiję straipsniai:

Kultūros naktis 2023 | M. K. Čiurlionio namuose

Kultūros naktis 2022 | M. K. Čiurlionio namuose ir Ramintojos bažnyčioje

Kultūros naktis 2021 | Paroda „Beribė erdvė“

Vaizdai: