Rugsėjo 21 d., trečiadienį, 19 val. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 147-ojo gimtadienio išvakarėse, Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje lietuvių genijaus muziką interpretuos publikai jau pažįstamas, pasaulinį pripažinimą pelnęs pianistas Aleksejus Volodinas. 

Aleksejaus Volodino rečitalyje „Čiurlionio gimtadieniui“ susitiks du didingi kompozitoriai – M. K. Čiurlionis ir F. Chopinas – pasižymintys stipriu ryšiu su liaudies kūryba, romantine pasaulėjauta, tautine savimone bei panašia muzikine semantika. Muzikinės kalbos artumas itin juntamas ankstyvuose Čiurlionio opusuose, kuriuose aptinkama Chopino įtaka. Kadais užmegztas dialogas tarp kompozitorių suskambės naujai: „Aleksejus Volodinas, tokio dydžio pasaulinė pianizmo žvaigždė, dar nebuvo prisilietusi prie Čiurlionio kūrybos. Tądien jis atliks turbūt patį virtuoziškiausią Čiurlionio kūrinį Sonatą fortepijonui, kurią vėliau papildys  dvylika Chopino etiudų. Įsivaizduojate, Chopino ir Čiurlionio patys virtuoziškiausi kūriniai skambės vieno vakaro metu – tai yra bomba“, –  teigia pianistas Rokas Zubovas

Volodinas apibūdinamas kaip tas retas atlikėjas, kuris prie instrumento moka rasti aukso vidurį tarp prasmės ir emocijų, jautraus prisilietimo ir nepriekaištingos technikos. „Classical Source“ (2019) jį apibūdino kaip „nuostabų menininką, gebantį išlukštenti prasmės ir raiškos sluoksnius, pasitelkiant nepaprastai subtilų virtuoziškumą“.

Tai jau trečiasis projekto „Čiurlionio dialogai“ rečitalis – nuo 2020 metų kuriama tradicija paminėti unikalaus Lietuvos dailininko, kompozitoriaus gimimo dieną klausantis įžymių Lietuvos ir užsienio pianistų. Ankstesniuose renginiuose publiką džiugino Peterio Laulo, Havardo Gimses Čiurlionio kūrinių interpretacijos. Šiuo projektu M. K. Čiurlionio namai Vilniuje siekia įtraukti užsienio šalių atlikėjus į Lietuvos muzikos pasaulį: įtraukdami Čiurlionio kūrinius į savo repertuarą, menininkai garsina mūsų šalies kultūrą ir, žinoma, didį kūrėją. Tai vienas pagrindinių žingsnių, siekiant išlikti aktualiais ir būti matomais už tėvynės ribų, o muzika – tai viena universaliausių kalbų, leidžiančių šiuos tikslus įgyvendinti. Kaip yra sakęs pats Čiurlionis, „muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas“.

Daugiau informacijos www.mkcnamai.lt arba www.filharmonija.lt Bilietus platina kakava.lt

Organizatoriai:
M. K. Čiurlionio namai
VšĮ Tytuvėnų festivalis

Partneriai:
Lietuvos nacionalinė filharmonija
M. K. Čiurlionio kelias
Vilnius 700

Rėmėjas:
Vilniaus miesto savivaldybė

 

Mūsų veiklą taip pat galite sekti:

Facebook | Instragram | Youtube | ČNaujienlaiškis

 

Kiti susiję straipsniai:

7 meno dienos | Čiurlionio gimtadieniui

15min straipsnis | Amžina meilė: pirmą kartą parodyti Sofijos ir Konstantino vestuvių žiedai

Tęstinis projektas kvies Vilniaus vaikų dienos centrų lankytojus ir ukrainiečių šeimas į „Susitikimus su Čiurlioniu“

ČNaujienlaiškis | Palydint vasarą, pasitinkant rudenį

Vaizdai: