Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 145ųjų gimimo metinių proga į Vilnių atvyksta tarptautinį pripažinimą pelnęs norvegų pianistas Håvardas Gimse. Rugsėjo 24ąją dieną Lietuvos Nacionalinėje Filharmonijoje atlikėjas kvies pasinerti į fortepijono skambesį bei išgirsti lietuvių genijaus M. K. Čiurlionio kūrinius naujai.

Pianistas Håvardas Gimse

H. Gimse apibūdinamas kaip vienas iš pirmaujančių Norvegijos muzikantų, turintis drąsų ir platų repertuarą, įspūdingą 30 atliktų fortepijoninių koncertų sąrašą. Pianistas neapsiriboja vien solisto karjera, bet taip pat yra labai vertinamas garsiausių Skandinavijos šalių atlikėjų kamerinės muzikos partneris.

,,Retai išgirsime pianistą, grojantį taip be pastangų, kaip Håvardas Gimse. Grojimas, regis, jam paklūsta natūraliai ir jis gali pilnai pasinerti į save”,  taip apie atlikėją atsiliepė britų naujienų portalas Independent.co.uk po koncerto prestižinėje Londono ,,Wigmore Hall salėje.

Kaip teigia Čiurlionio namų Vilniuje vadovas, Čiurlionio kūrybą pastaruosius trisdešimt metų aktyviai pasaulyje garsinantis pianistas Rokas Zubovas:

,,Čiurlionio kūryba taps visuotinai pripažinta pasaulinės kultūros vertybe tik tuomet, kai tokio kalibro užsienio šalių pianistai kaip Håvardas Gimse įtrauks jo kūrinius į savo koncertinį repertuarą, kai pasaulio orkestrai grieš jo simfoninę muziką, kai užsienio šalių dailėtyrininkai ir muzikologai jo kūrybos tyrimams skirs mokslinius darbus.  Nepaprastai jaudindamasis ir nekantraudamas laukiu šio koncerto ir viliuosi, kad šis norvegų pianisto dėmesys Čiurlionio 145osioms metinėms taps tradicijos pradžia ir mes galėsime kasmet Čiurlionio gimtadienio proga išgirsti vis naujų, iškiliausių pasaulio muzikų subrandintų įspūdingų jo muzikos interpretacijų. Juk tik tokiu būdu, žingsnelis po žingsenlio, pateksime į pasaulinės kultūros šeimą. 

M. K. Čiurlionio 145ųjų gimimo metinėms skirtą rugsėjo mėnesį vainikuos fenomenalus Håvardo Gimse rečitalis ,,Dialogai su Čiurlioniu . Pianistas skambins lietuvių profesionaliosios muzikos pradininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrinius, o taip pat atliks norvegų romantiko Edvard Grieg, suomių kompozitoriaus Jean Sibelius ir dvidešimtojo amžiaus norvegų kompozitoriaus ir pianisto Geirr Tveitt muziką.

1995 m. baigęs fortepijono studijas pas Hansą Leygrafą, įgijęs diplomą „Hochschule der Künste Berlin, jis tęsė studijas pas čekų kilmės norvegų profesorių Jiri Hlinką. 1987 m. H. Gimse yra apdovanotas 1ąja premija „Jugend Musiziert“ konkurse ir pelnęs prestižiškiausius apdovanojimus Norvegijoje bei Skandinavijoje, įskaitant 1995 m. Steinway premiją, 1996 m. Grieg premiją, Norvegijos kritikų prizą už visų Bethoveno violončelės sonatų su Truls Mørk pasirodymus Bergeno tarptautiniame festivalyje 2011 m.

2020 m. rugsėjo 24 d., ketvirtadienis, 19.00

Filharmonijos Didžiojoje salėje, Vilnius

Bilietus galite įsigyti  www.filharmonija.lt puslapyje

 

Koncerto organizatoriai:

Lietuvos Nacionalinė Filharmonija  

VšĮ Tytuvėnų festivalis

M. K. Čiurlionio namai Vilniuje

Koncerto rėmėjas:

Norvegijos Karalystės ambasada

Informacinis rėmėjas:

LRT

 

Kiti susiję straipsniai:

Jau šį KETVIRTADIENĮ - HÅVARD GIMSE rečitalis Filharmonijoje

Atrask Čiurlionį naujai! | Rugsėjo mėn. renginių programa

Prasidėjo „Čiurlionio dialogai“