Pirmąjį 2020 metų penktadienio vakarą M. K. Čiurlionio namuose karaliavo futurizmo dvasia. Daugiau kaip šimtas žmonių susirinko pamatyti kūrybinio projekto „Laiškai iš praeities”, kuris užbaigė menininko Artūro Šlipavičiaus – ŠLIPO vienos dienos, vieno paveikslo parodą. Trys muzikai: džiazo kompozitorius, saksofonininkas Vytautas Labutis, menininkas ir roko gitaristas Artūras Šlipas ir pianistas Rokas Zubovas drauge kūrė vakaro atmosferą ne tik muzikuodami, bet taip pat ir video instaliacijų pagalba. Filmuotus vakaro fragmentus galite rasti ČIA.

Šiuo akordu prasidėjo M. K. Čiurlionio namų 2020 metų renginių programa, kurią jau pirmadienį pratesė pasaulinio garso pianistas Peter Laul atlikdamas M. K. Čiurlionio ir A. Skriabino fortepijoninių kūrinių programą „Sidabro amžius“, kurią mūsų namų prašymų parengė atlikėjas.

Kitą savaitę, sausio 13 d. (pirmadienį) 18 val. M. K. Čiurlionio namuose pristatysime naują Klubo „Penktadienis 13“ parodą „M. K. Čiurlionis – pirmasis lietuvių kosmonautas”. Paroda skirta kūrybinių ryšių su kosmosu tyrinėjimams.

Parodos pristatyme dalyvaus:
Simona Bekeraitė (astrofizikos moksklų daktarė) skaitys trumpą pristatymą astrofizikos tema „Čiurlionis prieš Hubble'o kosminį teleskopą“;
Tomas Dičiūnas (klavišiniai).

Kosminiai Čiurlionio kūrybos pasiekimai akivaizdūs bei nėra adekvačiai suprantami dar ir šiandien, kas paskatino jo genialumo priežasčių ieškoti už Žemės ribų.

Mistinis, pripildytas simbolių ir paslapčių M.K.Č. pasaulis nėra supainiotas su gyvenimo fragmentais šioje realybės pusėje. Tiek šiuolaikinė išmaniųjų technologijų sąmonė, tiek Čiurlionio kūrybinis palikimas, kuriame susipynusi lietuvių etnokultūrinė protėvių dvasia su pasaulio kultūrinio pagrindo universalumu, neduoda aiškaus atsakymo į kylančius klausimus, bet palieka nesvarumo būklėje susirasti koordinates patiems ir pasijusti savotiškais kosmonautais.

Mintis, kad Visatos kūrimas nėra užbaigtas, bet toliau vykstantis procesas, kuris tęsiasi kiekvieno kuriančio darbuose, paskatino imtis didesnių uždavinių, negu įprastos veiklos vystymas.

Parodos dalyviai:
Bronius Duoba Zuogzu (skaitm. fotografija)
Arturas Maksimilianas (skulptūra, skaitm. fotografija)
Marius Skudžinskas (skulpūra, pano 2 dalys)
Artūras Rožkovas (tapybos diptikas)
Sfinga (tapyba)
Lidija Pakonaitytė (tapyba)
Samvelas Gandžumianas ( fotografija)
Gediminas Mažintas (skulptūra, akvariumas – instaliacija)
Saulius Tamulevičius (skulptūra)

Paroda veiks iki 2020.02.28

Vaizdai: