Vasarai beveik persiritus į antrąją pusę tarptautinė paroda „Keliaujantys muzikai“ sėkmingai tęsia kelionę po Čiurlionio miestus ir miestelius, o šį kartą pristato dar vieną džiugią naujieną: maršrute atsiranda papildoma stotelė! Netikėtas parodos „Keliaujantys muzikai“ vienos dienos sustojimas – Kulių miestelyje, kuris garsėja kultūros, laisvės, bendruomeniškumo ir geros atmosferos SOFIJOS festivaliu. Parodą tradiciškai atidarys pianistai Sonata ir Rokas Zubovai, aktorius Ridas Jasiulionis su kultūrine programa „Štai, Čiurlionis!“ liepos 23 d. 20 val., SOFIJOS festivalio metu.

Paroda „Keliaujantys muzikai“ savo kelionę pradėjo Varėnoje, M. K. Čiurlionio gimtajame mieste, vos po kelių dienų persikėlė į Vilnių. Deja, dėl susiklosčiusios situacijos ir šalyje paskelbto karantino „Keliaujantys muzikai“ turėjo sustabdyti savo kelionę. Vos tik leidus atsinaujinti renginiams, paroda pasirodė Kauno geležinkelio stotyje, Druskininkuose, paskutinį birželio mėnesio pasirodymą surengė Šiaulių geležinkelio stotyje, o dabar atvyksta į Kulius.

„Paroda, kurioje pristatyti XIX a. pab. po Europą keliavusių muzikų Claros Schumann, Edvardo Griego ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kelionių vargai, džiaugsmai ir aplinkybės, suskamba kaip neblėstantis siekis keliauti, dalintis savo muzika, atrasti naujus kūrybinius horizontus. Šiandien sunku ir įsivaizduoti, kad nuo Bergeno iki Oslo Griegas koncertuoti keliavo savaitę. Paroda iliustruoja, kokios sudėtingos kartais galėjo būti kelionės pas klausytojus. Taip pat labai įdomu, kad, lyginant trijų muzikų kelionių maršrutus, pamatome, kiek nemažai iš tiesų keliavo, pamatė ir M. K. Čiurlionis“. Savo kelionėmis šie muzikai kūrė vieningą Europos kultūros erdvę, kuri šiandien vėl tampa mūsų tikslu, daug įtampų ir klausimų keliančia, nelengvai įgyvendinama vertybe“, – pasakoja pianistas, M. K. Čiurlionio namų direktorius Rokas Zubovas.

Festivalio svečiai ir Kulių miestelio gyventojai kviečiami netikėtam susitikimui su kultūrine parodos „Keliaujantys muzikai“ programa „Štai, Čiurlionis!“ liepos 23 d. 20 val.  atviroje Sofijos festivalio erdvėje.

Renginio naujienas galite sekti ČIA.

Parodos „Keliaujantys muzikai“ planuojamos eksponavimo datos ir erdvės:

Liepos 23–rugpjūčio 15 d., Rietavo kultūros centras (buv. Rietavo Oginskių dvaro karietinė), atidarymo renginys – liepos 23 d., laikas – 16 val.

Liepos 23 d. 20 val. – Vieno vakaro prisistatymas, SOFIJA festivalis, Kuliai

Liepos 24–rugpjūčio 22 d., Klaipėdos geležinkelio stotis. Atidarymo renginys – liepos 24 d., laikas – 17 val.;

Rugpjūčio 16–30 d., Palanga, Tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio renginių metu;

Rugsėjo 3–22 d., Plungė, Žemaičių dailės muziejus, buv. kunigaikščių Oginskių dvaro rūmai. Atidarymo renginys – rugsėjo 3 d., laikas – tikslinamas;

„Europos muzikos takai“ – tai bendras M. K. Čiurlionio namų ir partnerių iš Norvegijos ir Vokietijos projektas. Jo veiklų centre – kompozitoriai Edvardas Griegas, Clara Schumann ir Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Projekto renginiuose, kurie apima koncertus, parodas, ekskursijas, forumus ir diskusijas, nagrinėjami šių menininkų kultūriniai ryšiai, užsimezgę per bendrą, nors ir skirtingu laiku išgyventą, Leipcigo kultūrinę aplinką.

„Čiurlionio kelias“tai pirmasis nacionalinio kultūros kelio projektas, aktualizuojantis dailininko, kompozitoriaus, kultūrininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gyvenimo ir kūrybos ženklus, esančius Varėnos, Druskininkų, Vilniaus, Kauno, Plungės, Rietavo, Palangos miestų ir rajonų savivaldybėse. Čiurlionio kelias veikia kaip nuolatinis objektų lankymo maršrutas, kurį sudaro apie 500 km. Projekto koordinatorius – Lietuvos muziejų asociacija. Projekto partneriai - Lietuvos dailės muziejus, Nacionalinis M.K. Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, M.K. Čiurlionio namai, Druskininkų miesto muziejus, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus, Žemaičių dailės muziejus, Palangos kurorto muziejus, Varėnos kultūros centras, Senosios Varėnos šv. Mykolo arkangelo parapija, Čiurlionio draugija ir jos skyriai Čiurlionio kelio miestuose. Projekto „Čiurlionio kelias“ veiklas  finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Parodos partneriai

AB Lietuvos geležinkeliai

Kūrybiška Europa

Lietuvos kultūros taryba

 

Kiti susiję straipsniai:

Paroda „Keliaujantys muzikai“ Lietuvos geležinkelių stotyse | Čiurlionis, Klara, Griegas

Parodos „Keliaujantys muzikai“ atidarymai perkeliami į vasaros mėnesius

Europos muzikos takų paroda „Keliaujantys muzikai“ - sugrįžta!

Netikėtas susitikimas su kultūra – šalia Šiaulių geležinkelio stoties

„Europos muzikos takai“ facebook'o paskyra