Programėlę galite parsisiųsti iš „Google Play“ ir „App Store“. Ieškokite Čiurlionis in Vilnius arba Čiurlionio Vilnius.

„Šios programėlės mintis gimė siekiant pripildyti miestą žmogiškos šilumos. Kartais atrodo, kad kūrėjas tampa artimesniu, supratus, kad esi jam daug kuo tapatus: aplinka, jausmais, kasdiene buitimi. Programėlėje norėjome pažymėti visas su Čiurlioniu susijusias Vilniaus miesto vietas. Tai ne vien architektūros objektai: programėlėje rasite ir Čiurlionio su Sofija pasivaikščiojimų, ir idėjų, kurias aktyviai puoselėjo Čiurlionis, realizacijos vietas. Vilnius tapo nepaprastai svarbiu miestu Čiurlionio gyvenime dėl čia bundančio lietuvių tautinio sąmoningumo, kuriam nuo pat pradžių jis pats buvo neabejingas. Nemažiau svarbus Čiurlioniui Vilnius ir tuo, kad būtent čia jis sutiko savo pagrindinį sielos draugą ir kūrybos bendražygį – rašytoją S. Kymantaitę“, – apie naują iniciatyvą geriau pažinti vilnietišką M. K. Čiurlionio praeitį pasakoja M. K. Čiurlionio namų direktorius Rokas Zubovas.

Pasitinkant 145–ąsias  M. K. Čiurlionio gimimo metines, 2020 m. pradėsime neįprastu formatu – vienos dienos, vieno paveikslo paroda „Laiškai iš praeities“. Sausio 3 d. Lietuvoje gerai žinomas menininkas ŠLIPAS Čiurlionio namuose pristatys savo tarptautinį pripažinimą pelniusį paveikslą, o baigiantis dienai, 18 val. įvyks futuristinis pasirodymas-performansas, kuriame drauge su ŠLIPU muzikuos saksofonininkas, džiazo kompozitorius ir atlikėjas Vytautas Labutis ir pianistas Rokas Zubovas.

ŠLIPAS atkleidė, kad paveiksle „Laiškai iš praeities“ vaizduojamos moters plaukuose būtą nuostabių eilių, kurias vėliau jis užtapė ir kaip pats sako tokiu būdu „plaukai tapo eilėraščiais“. Šis paveikslas „nei tai liūdnas, nei tai linksmas, o tiesiog... Tiesiog moteris eilėraštis, kurį kiekvienas turime savo atmintyje apie meilę, liūdesį, džiaugsmą bei prisiminimus, kaip buvo...“ – sako Šlipas pristatydamas pagrindinę paveikslo mintį.

Sausio 6 d. 19 val. kviesime į pasaulinį pripažinimą pelniusio pianisto Peter Laul (Rusija – Estija) rečitalį „Sidabro amžius“. Šią programą pianistas ruošia Čiurlionio namų prašymu. Programoje skambės M. K. Čiurlionio ir A. Skriabino fortepijoniniai kūriniai. Nepraleiskite UNIKALIOS ir vienintelės galimybės išgirsti laikmečio instrumentu ypač intymioje aplinkoje Čiurlionio namų kamerinėje renginių salėje Čiurlionio ir Skriabino kūrinius grojantį pasaulinio garso pianistą.

Koncertas mokamas. Bilietus platina www.bilietai.lt

Per metus planuojame pristatyti visą eilę įvairiausių tarptautinių M. K. Čiurlionio kūrybos interpretacijų. M. K. Čiurlionio namų kvietimu Lietuvoje svečiuosis Izraelio, JAV, Latvijos, Kanados, kitų šalių muzikai ir menininkai.

Sausio 13 dieną pristatysime naują parodą. Užuomina – kosmosas ir M. K. Čiurlionis, nes mistiniai, simbolių ir paslapčių pripildyti M. K. Čiurlionio kūriniai lig šiol įkvepia įvairių kartų menininkus. Tokios parodos mūsų namuose dar nebuvo. Ateinančiais metais žadama stebinti Jus parodų įvairove, jų turiniu ir vis įdomesnėmis M. K. Čiurlionio meninio palikimo interpretacijomis. Pirmoji metų paroda – puikus mūsų pažado įrodymas.

Tad sekite visas naujienas mūsų Facebook paskyroje ir nepraleiskite to, ką esame jums paruošę ateinančiais jubiliejiniais M. K. Čiurlionio metais. Taip pat primename ir siūlome prenumeruoti mūsų naujienlaiškį, jog visos svarbiausios naujienos atkeliautų tiesiai pas jus į jūsų pašto dėžutę.

Gražių, jaukių Jums švenčių ir prasmingų 2020 metų!

Darbo laikas šventiniu laikotarpiu: Gruodžio 23 d. dirbame sutrumpintai. Gruodžio 24 – 26  ir Sausio 1 dienomis – NEDIRBAME.