Ši savaitė ypatinga – pradedame naują renginių sezoną bei M. K. Čiurlionio gimtadienio šventę, kuri truks beveik visą mėnesį, nuo rugsėjo 10 d. iki 24 d.

Jau rytoj 18 val. M. K. Čiurlionio namuose fotomenininkas, fotografijos istorikas Stanislovas Žvirgždas pristatys savo naujausią, šiais metais išleistą knygą „M. K. Čiurlionis ir Vilnius“ ir ją lydinčią fotografijų parodą tuo pačiu pavadinimu.

Parodoje bus pristatomos fotografijos, aplankius ir įamžinus su M. K. Čiurlioniu susijusias vietas Vilniuje, kurias papildo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gyvento laikotarpio nuotraukos ar atvirukai.

Parodos atidaryme dalyvaus: Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis, fotomenininkas Algimantas Aleksandravičius, leidinio rėmėjai – Vilniaus klubo nariai.

Muzikinėje renginio dalyje – operos solistė, nacionalinės premijos laureatė Asta Krisčiūnaitė, pianistas Rokas Zubovas.

Parodos metu bus galima įsigyti knygą „M. K. Čiurlionis ir Vilnius“.
Parodos kuratorė Milda Pleitaitė.
Paroda veiks iki – š. m. iki lapkričio 1 dienos.

Taip pat visas naujienas galite sekti mūsų Facebook paskyroje.

Kitas mūsų šventę papildantis elementas – nauja draugystė su festivaliu „Muzika erdvėje“. Jau penktus metus trunkantis festivalis netikėtai kreipėsi į mus ir pasiūlė tapti jų festivalio dalimi, parneriais. Mes džiugiai priėmėme šį pasiūlymą ir įsileidome juos pas save. Todėl nuo rugsėjo 12 d. iki 15 d.: ketvirtadienį ir penktadienį nuo 16 iki 20 val., šeštadienį – nuo 12 iki 20 val. bei sekmadienį – nuo 12 iki 18 val. mūsų vidiniame kiemelyje įsikurs ir festivalio Muzika erdvėje'19: stereotipai – dalyvės, menininkės Justinos Šikšnelytės multimedinė kompozicija „Ten, kur šilta, aš vis tiek ieškau sniego“, nagrinėjanti kosmopolitiškumo mitą.

Justinos teigimu, įprasta manyti, kad kosmopolitas puikiai jaučiasi ir greitai prisitaiko, kurioje kultūroje ar šalyje beatsidurtų. Tačiau remdamasi savo patirtimi autorė klausia, ar tikrai šis stereotipas yra teisingas. Ar gali būti tikru „pasaulio piliečiu“ nė kiek nesiilgėdamas savo gimtosios šalies?

O darbo savaitę baigsime su Tuda siuda su Olegu Mikrofonovu absoliučiai nestereotipiniu renginių vedėju ir muzikantu, kuris tiesiai iš Palangos salūno atveža išskirtinį, vidurinės darbininkų klasės pamėgtą, tik neblaiviam skoniui išpuoselėtą pasirodymą “TUDA SIUDA”.

Išsamią festivalio renginių programą galite rasti organizatorių tinklalapyje www.menogenas.lt bei Muzika erdvėje Facebook paskyroje.

Savo įspūdžiais ir akimirkomis Čiurlionio namuose galite dalintis naudodami grotažymes #ciurlioniovilnius

Vaizdai: