Šį ketvirtadienį M. K. Čiurlionio namuose vyks vasariška fortepijoninės muzikos šventė, kuri nuaidės iki pat Druskininkų!

Tęsiant projektą „Čiurlionio dialogai“, liepos 1 dieną 18 valandą M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje ir liepos 3 d. 16 val. M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje Druskininkuose skambės puošni M. K. Čiurlionio ir F. Chopino mazurkų ir valsų programa. Ją atliks Gražinos ir Kęstučio Bacewicz vardo muzikos akademijos Lodzėje profesorius ir fortepijono katedros vedėjas, Chopino muzikos specialistas, įrašęs ne vieną kompaktinę bei plačiai po pasaulį koncertuojantis pianistas Mariusz Drzewicki.

Pianistas yra solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas, nuolat koncertuojantis Lenkijoje ir užsienyje (Vokietijoje, Šveicarijoje, Rusijoje, Austrijoje, Švedijoje, Latvijoje, Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje, Italijoje). Jis dalyvavo daugybėje festivalių Lenkijoje, Vokietijoje, Italijoje. Bendradarbiavo su Latvijos nacionaliniu baletu baleto spektaklio pagal Fryderyko Chopino muziką pastatyme. Pianistas įrašinėjo Lenkijos radijuje ir televizijoje, taip pat Latvijos ir Nyderlandų̨ televizijoje. 1999 m. jis išleido Fryderyko Chopino muzikos kompaktinę plokštelę. 2010 m. pasirodė jo įgrotas Isaaco Albénizo fortepijoninių kūrinių DVD. Mariusz Drzewicki taip pat yra įrašęs filmų ir animacinių filmų garso takelius („Mano dviratis“; „Treflik šeima“). Prof. Dr. Hab. Mariusz Drzewicki taip pat aktyviai reiškiasi pedagoginėje veikloje, veda kūrybines laboratorijas, meistriškumo kursus ir seminarus Lenkijoje ir užsienyje (Lietuvoje, Italijoje, Ispanijoje, Norvegijoje). Jis taip pat kviečiamas būti žiuri nariu daugelyje pianistų konkursų.

Koncertai:

2021.07.01 18.00 val. M. K. Čiurlionio namai Vilniuje

2021.07.03 16.00 val. M. K. Čiurlionio namai-muziejus Druskininkuose (koncertas įtrauktas į 56 fortepijoninės vasaros Druskininkuose programą).

Koncertus iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

M. K. Čiurlionio namų projekte – koncertų cikle „Čiurlionio dialogai“ kviečiami dalyvauti užsienio šalių kūrėjai, kurių kiekvienas pristato Čiurlionio kūrybos interpretacijas, siejamas su sava kultūrine aplinka. Projekto pagrindinis tikslas, kad Čiurlionio kūrybos interpretacija sulauktų kuo daugiau tarptautinių refleksijų.

 

Mūsų veiklą taip pat galite sekti / Connect with us:

Facebook | Instragram | Youtube | ČNaujienlaiškis

 

Kiti susiję straipsniai:

Projekto „Čiurlionio dialogai“ koncertuose – Čiurlionis pagal estų pianistą Lassmanną

Prasideda 56 Fortepijoninės muzikos vasara Druskininkuose

Prasidėjo „Čiurlionio dialogai“