2022 06 09 - 2023 06 09
11:00 - 17:00


M. K. Čiurlionio namai Vilniuje kviečia pasivaikščioti „Angelų takais“.

BILIETUS platina Paysera Tickets (nuoroda). Vietoje bilietai nėra pardavinėjami.

Nuo kiekvieno įsigyto bilieto į VR filmą „Angelų takais“ 5 EUR skir​iami​ VšĮ „Mėlyna ir geltona“ („Blue/Yellow“) – nevyriausybinei organizacijai nuo 2014 metų, remiančiai Ukrainos ginkluotąsias pajėgas ir nuo karo nukentėjusius civilius kovoje su Rusijos agresija. Plačiau apie organizacijos veiklą interneto svetainėje www.blue-yellow.lt

Kartu mes stipresni!

 

Režisierės Kristinos Buožytės filmas „Angelų takais“ yra virtualios realybės animacija, pristatanti tarpdisciplininio meno pirmtako ir vieno abstrakčiojo meno pionierių Europoje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybinį palikimą.

Kadras iš „Angelų takais“ (VR)

Skambant Čiurlionio ir Mindaugo Urbaičio muzikai, trimatėje erdvėje prasideda žiūrovo pažintis su šešiasdešimčia dailininko paveikslų – tiek rečiau matomų, tiek puikiai atpažįstamų. Menininko kūrybą ir jo kūrinių personažus jungiantis siužetas pristato Čiurlionio kurtą magišką pasaulį, jame gyvenančius veikėjus ir jų aplinką. Pradėjęs kelionę kaip žmogus, žiūrovas netrukus supras esantis kūrinio dalis: personažas, įgavęs sparnus, žvelgiantis į pasaulį iš viršaus. Ištirpusios pasaulio ribos, kojos, paskendusios miglos ir rūko patale, kažkur toliuose sužibančios švieselės ir visą matantis žvilgsnis įtaigiai perteikia šio itin įstabaus pasaulio subtilybes: žiūrovo kūnas tarsi ištirpsta ir tampa angelų gyvenimo dalimi. Tai – projektas, sužavėjęs ne vieną:

Kaip kokybiškai ir pagarbiai kūrybinė komanda pažvelgė į M. K. Čiurlionio palikimą! Sutvertas pasaulis tiesiog spinduliuoja: ne vien tik Čiurlionio spalvomis, potėpiais, bet ir tam tikra čiurlioniška dvasia. „Angelų takai“ pranoko mano lūkesčius. Pasidariau jų gerbėjas ir džiaugiuosi…daugiau tokių angelų! – M. K. Čiurlionio namų vadovas, pianistas Rokas Zubovas.

Kadras iš „Angelų takais“ (VR)

Po patyrimų keliaujant „Angelų takais“ pažintį su Čiurlionio kūrybą kviečiama pratęsti apsilankant atnaujintame M. K. Čiurlionio memorialiniame kambaryje, kuriame jis 1907–1908 metais gyveno ir kūrė.

Trumpo metro 360 laipsnių virtualios realybės projektas-filmas „Angelų takais“ 2018 m. buvo pristatytas 75-ojo Venecijos kino festivalio „Biennale college cinema – Virtual reality“ konkursinėje programoje. 2019 m. Jungtinėje Karalystėje projektas pelnė apdovanojimą už meno ir technologijų laimėjimus „Lumen Prize for Art and Technology“.

Filmo trukmė: 20 min.

Čiurlionio namuose veikia dvi virtualios realybės stotelės. Vienu metu viena stotele gali naudotis vienas lankytojas.

Atsižvelgiant į gamintojų rekomendacijas – virtualios realybės filmas rodomas žiūrovams nuo 12 m.

Filmo režisierė: Kristina Buožytė

Kūrybinis prodiuseris: Vitalijus Žukas

Instaliacijos garso takelio kūrėjai: Rokas Zubovas, Phil Von, Mübin Dünen, Giedrius Kriūnas

Garso režisierius: Vytis Puronas

Filmą kūrė: OKTA, „Natrix Natrix“, „Asterman“, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Organizatoriai: M. K. Čiurlionio namai Vilniuje ir OKTA studio

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kino centras, „Telesoftas“ ir „Nebulos klasteris“