2024 05 01
16:00 - 17:00


Pianistė Anastasia Stovbyr.

M. K. Čiurlionio namuose ketvirtus metus vykdomas muzikinis projektas „Dialogai su Čiurlioniu“, inicijuojantis užsienio šalių atlikėjų įsitraukimą į Lietuvos muzikos pasaulį, kviečia į ukrainiečių pianistės Anastasios Stovbyr rečitalį.

Gegužės 1 d., trečiadienį, 16 val. pirmą kartą M. K. Čiurlionio namuose pasirodysianti atlikėja yra M. Lisenko konservatorijos Poltavoje, P. Čaikovskio konservatorijos Kijeve ir G. Verdi konservatorijos Turnė auklėtinė. Daugelio tarptautinių konkursų laureatė, rengianti pasirodymus solo, su įvairiais orkestrais bei kameriniais ansambliais, šį kartą išskirtinai M. K. Čiurlionio namų prašymu parengtą koncertinę programą, į kurią įtraukti ir M. K. Čiurlionio kūriniai, atliks Vilniaus publikai.

Trečiadienio vakarą A. Stovbyr klausytojus kvies į muzikinį nuotykį, kuris prasidės šiaurėje ir baigsis rytuose. Šiam koncertui paruoštos miniatiūros supažindins klausytoją su amžino įšalo žemėmis Grenlandijoje, įvairiais takais ir takeliais tarp kalnų ir upelių, žvaigždėtu dangumi ir planetomis. Didžioji programos dalis apjungia žmogaus refleksiją, amžinas ir sakralias žmogui temas. Pianistė skambins M. K. Čiurlionio muzikinius opusus, jo eskizų įkvėptus A. Šenderovo kūrinius bei šiuolaikinių Ukrainos kompozitorių Valentyno Silvestrovo, Alexey‘aus Shmurako, Mykhailo Chedryko ir Vitalio Vyshynskio kompozicijas. Prasminga, kad vakaro programą vainikuos M. K. Čiurlionio „Viešpaties Angelo preliudas“.

Koncerto programa:

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis 
Humoreska, VL 162 
„Tėve mūsų“, VL 260 
Preliudas d-moll, VL 239 
Fuga d-moll, VL 337 

Anatolijus Šenderovas
Iš ciklo „Čiurlionio eskizai“
„Varpas“
„Gintaro rūmai“
„Praeitis“
„Angelas“

György Kurtag  – „Perpetuum mobile”

Valentyn Silvestrov – Bagatelės op. 1 nr. 2 

Alexey Shmurak –  Etiudas iš ciklo „Grenlandija“

Mykhailo Chedryk – Sonata

 Vitaly Vyshynsky  – „Asteroidai“, muzikiniai objektai baltiems ir juodiems klavišams
1. C – 1912
2. S – 1882
3. H – 1895
4. B –
5. A – 1939 
6. Ad Astra 

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis 
„Angelus Domini“, VL 184 

Koncertas nemokamas, be išankstinės registracijos.
Facebook

 

Trečiasis projekto „Dialogai su Čiurlioniu“ 2024 m. pavasario sezono susitikimas taip pat pažymės ir šiuo metu M. K. Čiurlionio namuose eksponuojamos Ukrainos dailininkų sąjungos narės Nomedos Čiurlionytės tapybos darbų parodos „Angelų vienybė“ uždarymą ir nacionalinio kultūros kelio „M. K. Čiurlionio kelias“ kultūrinių renginių programos „Čiurlionio Lietuva“ pradžią. Paroda „Angelų vienybė“ bei ją lydintis edukacinis-kūrybinis užsiėmimas su parodos autore Nomeda ir muzikinis akcentas su pianiste Anastasia pradės kelionę per „M. K. Čiurlionio kelio“ savivaldybes.

Koncertas yra projekto „Dialogai su Čiurlioniu“ dalis. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Partneris knygynų tinklas VAGA. Daugiau informacijos www.mkcnamai.lt

Paroda „Angelų vienybė“ – M. K. Čiurlionio namų susitikimų ciklo „Čiurlionio gentis šiandien“ dalis. Parodą lydintis edukacinis-kūrybinis renginys ir koncertas įtraukti į „M. K. Čiurlionio kelio“ kultūrinių renginių programą „Čiurlionio Lietuva“. Daugiau informacijos www.ciurlioniokelias.lt

Gegužės 1-ąją, paskutinę parodos lankymo dieną, M. K. Čiurlionio namai dirbs įprastu laiku nuo 11 iki 17 val.