2021 11 29
18:00 - 19:00


Lapkričio 29 d., pirmadienį, 18 val. Valdovų rūmuose pirmą kartą Lietuvoje viešės ir koncertinę programą „Dialogai su Čiurlioniu“ atliks vienas geriausių jaunos kartos pianistų Dmitry Mayboroda (Vokietija, Rusija).

Bilietus platina www.bilietai.lt, įsigyti galite – ČIA

Čiurlionis, nors ir buvo Rachmaninovo, Medtnerio amžininku, jų niekada nesutiko – Čiurlionio lankymosi Peterburge laikais, abu šie kompozitoriai ir pianistai gyveno Maskvoje. Koncerto programoje M.K. Čiurlionio kūrinius įrėmins 1918 metais sukurta poetiška nostalgija dvelkianti N. Medtnerio „Sonata – prisiminimas“ Op. 38 Nr. 1 ir 1913 metais S. Rachmaninovo sukurta dramatiško polėkio kupina antroji sonata fortepijonui b-moll Op. 36. Koncerto metu klausytojai taps kūrybinio dialogo tarp trijų dvidešimtojo amžiaus pradžios kompozitorių ir pianistų liudininkais.

Koncerto programa:

  • N. Medtner – Sonata-prisiminimas Op. 38 Nr. 1
  • M.K. Čiurlionis – Tema ir 6 variacijos Op. 15
  • M.K. Čiurlionis – 4 pjesės Op. 3
  • M.K. Čiurlionis – 2 pjesės Op. 6
  • M.K. Čiurlionis – preliudas Des – dur Op. 29
  • M.K. Čiurlionis – 6 preliudai Op. 33
  • S. Rachmaninov – Sonata Nr. 2 Op. 36

Dmitry Mayboroda. Foto: Susanne Schramke

Pianistas proveržio sulaukė pelnęs laureato vardą prestižiniuose „Clara Haskil“ (2013, Šveicarija) ir „Jaen“ ( 2017, Ispanija) pianistų konkursuose. Po šių konkursų sekė pasirodymai garsiuosiuose „Rheingau“ (Vokietija), „Antalijos“ (Turkija), „Ravinia“ (JAV) festivaliuose. Pastaraisiais metais Dmitry Mayboroda koncertavo su Čaikovskio, Vienos, Londono, Turino filharmonijų orkestrais, Belgijos nacionaliniu, Bavarijos operos, Sankt Peterburgo Marijos teatro bei daugeliu kitų simfoninių orkestrų. Po jo koncerto su Londono Simfoniniu Orkestru Royal Festival Hall salėje Londone garsus kritikas Matthew Parris pažymėjo: „LPO kviestinis solistas buvo Dmitry Mayboroda. Taigi 22 metų Rusijos jaunuolis grojo 18 metų Rusijos jaunuolio (S. Rachamaninovo koncertas Nr. 1, fis-moll) koncertą. Mayboroda buvo nuostabus ir užtikrintas, savo aistringu be jokių užuolankų atlikimu pelnęs net tris bisus“.

Pianistas 2016 baigė Maskvos Čaikovskio konservatorijos bakalauro studijas profesoriaus V. Piasetskio klasėje, o 2018 metais su magistro laipsniu baigė studijas Miuncheno menų universitete. Vilniuje Dmitry Mayboroda pristatys nostalgiško ilgesio ir romantiško polėkio kupiną programą kurioje skambės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio (1875 – 1911) ir jo amžininkų, dviejų artimų bičiulių Sergejaus Rachmaninovo (1873 – 1943) ir Nikojalaus Medtnerio (1880 – 1951) fortepijoniniai kūriniai. Šiuos du savitus kūrėjus, užaugusius ir savo labai ryškias muzikines karjeras pradėjusius prieškario Rusijoj, taip pat vienijo ir po bolševikinio perversmo sekusi sudėtinga ir skaudi emigrantų dalia. Rachmaninovas daugiausiai laiko gyveno Amerikoje, o Medtneris antrojo pasaulinio karo metus ir pokarį praleido gyvendamas Londone.

Šis koncertas – tai projekto „Čiurlionio dialogai“ dalis, kuriame tarptautinį pripažinimą pelnę pianistai iš įvairiausių pasaulio šalių atlieka koncertines programas, kuriose M. K. Čiurlionio muzika gretinama su jų pasirinktų kompozitorių kūriniais, taip tveriant kūrybinį dialogą tarp Čiurlionio ir jo epochos menininkų.

Organizatorius – M. K. Čiurlionio namai Vilniuje

Partneris – Valdovų rūmų muziejus

Rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba

Svarbu: patekti į koncertą galima tik turint galiojantį galimybių pasą arba ES skaitmeninį COVID pažymėjimą. Viso koncerto metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.