2024 08 22
18:00 - 19:00


#SkambantisCiurlionioVilnius

M. K. Čiurlionio namai tęsia tradiciją karštas vasaros dienas atvėsinti gaivia, subalansuota klasikine muzika ir kviečia į ciklo „Skambantis M. K. Čiurlionio Vilnius“ vakarus.

Rugpjūčio 22 d., ketvirtadienį, 18 val. M. K. Čiurlionio namuose skambins Karališkosios muzikos akademijos profesorius, plačių užmojų muzikas, pianistas iš Jungtinės Karalystės William FONG.

Bilietus platina: Bilietai.lt
Facebook

Programa:
L. van Beethoven – Sonata E-dur, op. 109
M. K. Čiurlionis – Sonata F-dur
M. Ravel – „Nakties Gasparas“ („Gaspard de la Nuit“)


Tarptautinė Williamo Fongo karjera prasidėjo 1984 m., kai jis laimėjo pirmąją premiją, aukso medalį ir Rosos Sabater prizą tarptautiniame Jaeno prizo pianistų konkurse Ispanijoje. Netrukus po to pianistas debiutavo su filharmonijos orkestru koncertuodamas Šv. Jono bažnyčioje, Smithʼų aikštėje. Vėliau jis sėkmingai pasirodė Busoni, Klivlendo, Iturbi ir Škotų tarptautiniuose konkursuose.

Pasirodymai Niujorke, Maskvoje ir Sankt Peterburge (globojant Sviatoslavo Richterio fondui), taip pat Europoje, sulaukė kritikų pripažinimo. Pakviestas į Kiniją ir remiamas Anglijos menų tarybos, Williamas koncertavo ir vedė meistriškumo kursus Šanchajuje. Australijos fortepijono pedagogikos konferencijos pirmininko kvietimu jis taip pat koncertavo Australijoje, o Oklande vykusioje Naujosios Zelandijos muzikos mokytojų instituto surengtoje konferencijoje buvo pagrindinis pranešėjas, taip pat skambino rečitalį ir vedė meistriškumo kursus. Williamas nuolat rengia rečitalius,  meistriškumo kursus, dėsto ir skaito paskaitas Jungtinėje Karalystėje ir kitur užsienyje, taip pat nuolat dalyvauja geriausiose tarptautinėse fortepijono vasaros mokyklose.

Būdamas plačių užmojų muzikas, Williamas grojo su tokiais kolektyvais kaip Brodskio kvartetas ir Guildhall’o styginiai. Jis taip pat bendradarbiavo su dainininkais Steve’u Davislimu ir Jamesu Rutherfordu, įrašė įdomų ir mažai žinomą kamerinės muzikos repertuarą. Jo koncertai transliuoti Europos ir Jungtinių Amerikos Valstijų televizijos ir radijo kanalais. Williamas yra koncertavęs visose svarbiausiose Londono salėse, jo koncertai buvo transliuojami per BBC Radio 3Classic FM ir BBC televizijos kanalus.

Williamas yra žymus pedagogas, itin kviečiamas rengti meistriškumo kursus ir teisėjauti konkursuose Jungtinėje Karalystėje bei užsienyje. Jis yra Karališkosios muzikos akademijos profesorius, Purcellio jaunųjų muzikų mokyklos – vienos iš pirmaujančių Europoje specializuotų mokyklų talentingiems jauniesiems muzikams – Klavišinių instrumentų skyriaus vadovas. Kaip profesorius vizituoja Škotijos karališkojoje konservatorijoje bei yra edukacinio projekto ir festivalio jauniesiems pianistams Piano Star Rumunijoje meno vadovas.


 

Šią vasarą, trečiojo ciklo „Skambantis M. K. Čiurlionio Vilnius“ sezono metu, Vilniaus gyventojus ir svečius muzikinėmis miesto istorijomis gaivins ir savo meistriškumu bei M. K. Čiurlionio muzikos interpretacijomis džiugins:

06.27 18:00  ➤ „Skambantis Čiurlionio Vilnius“ | Simonas Poška (fortepijonas), (koncertas nemokamas);
07.16 18:00  ➤ „Dialogai su Čiurlioniu“: „Muzikiniai nėriniai“ | Ona Kolobovaitė (sopranas), Justas Šervenikas (fortepijonas), Thomas Collingwood (violončelė, JK);
07.18 18:00  ➤ „Dialogai su Čiurlioniu“: „Sapnuojant Sonatą Miške“ | Mihkel Kerem (smuikas, Estija), Rokas Zubovas (fortepijonas);
08.06 18:00  ➤ „Dialogai su Čiurlioniu“ | Motiejus Bazaras (fortepijonas);
08.14 18:00  ➤ „Dialogai su Čiurlioniu“ | Kamilė Zaveckaitė (fortepijonas);
08.22 18:00  ➤ „Dialogai su Čiurlioniu“ | William Fong (fortepijonas, JK);
08.27 18:00  ➤ „Skambantis Čiurlionio Vilnius“ | Rokas Zubovas (fortepijonas), (koncertas nemokamas).

Ciklo „Skambantis M. K. Čiurlionio Vilnius“ koncertai mokami, išskyrus ciklo atidarymo ir uždarymo koncertus birželio 27 d. ir rugpjūčio 27 d.

Bilietus platina: Bilietai.lt


Projektą finansuoja:
Lietuvos kultūros taryba (projektas „Dialogai su Čiurlioniu“)

Draugai:
Nacionalinis M. K. Čiurlionio kelias
„Impetus musicus“ 
Knygynų tinklas VAGA