2020 09 25
18:00 - 23:00


Ilgametis M. K. Čiurlionio namų bičiulis, prancūzų daugiabriaunis menininkas, gyvosios elektroninės muzikos kompozitorius ir atlikėjas, neo–flamenko šokėjas, aktorius, poetas Phil Von kartu su pianistu Roku Zubovu istoriniuose M. K. Čiurlionio namų rūsio patalpose 2020 m. rugsėjo 25 d. 18 – 23 val. festivalio „Kultūros naktis 2020“ rėmuose pristatys meditacinę garso ir vaizdo instaliaciją „Eiti ramybėn“ (Rež. Phil Von).

Rokas Zubovas ir Phil Von | Kultūtos naktis 2019 | Foto. Gediminas Bartuška

Garso ir vaizdo instaliacija „Eiti ramybėn“ atsirado Phil Von netikėtai atradus M. K. Čiurlionio muzikos pasaulį, dovanojantį vidinę harmoniją ir ramybę. Drauge su Roku Zubovu, Phil Von šioje instaliacijoje tarsi užduoda klausimą:

Ar pastebėjote kaip mūsų „laiko“ suvokimas pagreitėjo? Ar pajutote baimę nebebūti iš tikrųjų̨ artimi, ryšyje?

„Buvimo pasiekiamu“ būtinumas bet kuriuo momentu… „Viskas – skubu“ sindromas. Pastaruoju metu mes susieti su visu pasauliu kiekvieną sekundę, tačiau kažkodėl mes dar niekada nebuvome tokie vieniši.

M. K. Čiurlionio namai kviečia festivalio „Kultūros naktis“ metu nusileisti į istorinį rūsį tiesiai po kambariu, kuriame prieš šimtą metų skambėdavo paties M. K. Čiurlionio skambinama muzika ir panirti į metamorfozinį garsų ir vaizdų fantazijos pasaulį, užmiršti lekiantį laiką ir „Eiti ramybėn“.

!! Renginio metu privaloma dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugos priemones, vadovautis LR SAM rekomendacijomis.

Savo įspūdžiais dalinkitės juos žymėdami grotažymes #CiurlionisNaktyje

Būtina išankstinė registracija.  Pasirinkite laiką, kuriuo norėtumėte apsilankyti ir užpildykite žemiau esančią registracijos formą. REGISTRACIJA BAIGTA!

 

PHIL VON (Prancūzija)

Phil Von | Kultūros naktis 2019 | Foto Gediminas Bartuška

Per trisdešimtį kūrybinės veiklos metų prancūzų daugiabriaunis menininkas Phil Von savo darbus žiūrovams yra pristatęs įvairiausiose teatrų bei koncertų rūmų scenose ir netikėtose erdvėse Europoje ir už jos ribų.

Muziko vardas yra taip pat siejamas su klasikinio flamenko šokiu ir su savita „elektro-flamenko” technika, kurios stilių Phil Von sukūrė ir išplėtojo su 1987 m. Londone įkurta teatro muzikos trupe „Von Magnet“, savo performansais pelniusia muzikos, performansų  ir teatro žinovų pripažinimą visoje Europoje.  

2015 m. įkūrė ir vadovauja duetui META MEAT grupei, jau gerai žinomai Europoje.

2018 m. debiutavusiai Lietuvoje Mėnuo Juodaragis festivalio metu.

Phil Von yra parašęs daugybę įvairių garso takelių vaizduojamojo meno projektams, filmams, šiuolaikinio šokio grupems ir teatro spektakliams, bei režisavo įvairioms Prancūzijos, Portugalijos, Maroko bei Turkijos scenoms ir pritaikė originalius meninio performanso kūrinius. Jis taip pat kūre muziką ir šoko kartu su tokiomis baleto trupėmis kaip: „Kiel Ballet“, „Komische Oper Berlin“, „Gauthier Dance Stuttgart“ ir „Anhaltisches Theatre Dessau“. Phil Von dirbo su teatro ir šokio trupėmis:  „Materia Prima”, “Underclouds“, „Entre Terre”, „U-Structure Nouvelle“ (Prancūzijoje), „Do Theatre“ (Vokietijoje), VSS (Meksikas) ir pan. 2017-18 m., jis sukūrė muziką, scenografiją bei choreografiją spektakliui „Medea written in Rage“. Šis spektaklio premjera įvyko „The Place Theatre“ Londone ir keliauvo po Didžiąją Britaniją.

Nuo 2018 m.  Phil Von yra Užupio meno inkubatoriaus menininkas-rezidentas, kartu su Sakurako vadovauja šokio teatrui „Okarukas“, bendradarbiauja su pianistu Roku Zubovu ir rašo muziką įvairiems projektams Lietuvoje ir užsienyje.  2019 m. Phil Von teatralizuotas muzikos ir šokio monospektaklis “Human. Lost & Found” buvo pristatytas Post galerijoje Kaune ir Mo muziejuje Vilniuje. Per savo kūrybos metus kompozitorius išleido 14 albumų. Vėliausią jo solo albumą „Made Underclouds”, įrašytą į dvigubą CD, 2019 m. Lietuvoje pristatė garso įrašų studija „Zona Records“.

Bookings

Renginys užpildytas.