2019 05 26
11:00 - 12:30


Projekto „M. K. Čiurlionio kelias“ pristatymo renginys:

Š. m. gegužės 26 d. (sekmadienį):

10.30 val. Įvadinis renginys Lietuvių literatūros ir tautosakos institute. Pirmosios lietuvių dailės parodos pastogė – Petro Vileišio rūmai. Trumpa pažintinė ekskursija, kurios metu Lituanistė Nida Gaidauskienė pristatys pirmosios lietuvių dailės parodos istorinį naratyvą. Taip pat galėsite pasiklausyti Čiurlionio namų choro atliekamas liaudies dainas, atrinktas šiam projekto pristatymui.

11 val. vyks ekskursija autobusu „M. K. Čiurlionio atminimo vietomis: nuo P. Vileišio rūmų iki Rasų kapinių“.

„Šį kartą Vilniuje man labai patiko. <…> Naujai susipažinau su keliais aukštos kultūros žmonėmis ir maloniai praleidau laiką. <…> / Noriu visam laikui persikelti į Vilnių“, – 1907 m. rugsėjį rašė M. K. Čiurlionis.

Kviečiame ir jus 1,5 val. ekskursija nusikelti šimtmečiu atgal į M. K. Čiurlionio Vilnių. Sužinoti, į kuriuos pastatus dailininkas lakstė, nešinas savo ir kolegų paveikslais, kaip juos kabino, kur patyrė pirmųjų lietuvių dailės parodų atidarymo jaudulį, kur ir kokiomis aplinkybėmis pirmąkart sutiko savo būsimą žmoną Sofiją Kymantaitę.

Sužinosime, kur jis koncertavo ir kur tapė šiame mieste, kodėl puoselėjo Tautos namų, stovinčių ant kalno viziją, ir kaip bendraminčiai stengėsi ją įgyvendinti. Prisiminsime M. K. Čiurlionio paskutinę kelionę į amžino poilsio vietą ir pagerbę jo kapą keliausime Pylimo gatve Nacionalinio dailės muziejaus link. Pakeliui iki Kudirkos aikštės pamatysime dar keletą menininko atminimo vietų.

Išvykimo vieta: Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto kiemas (Antakalnio g. 6, Vilnius).

Ekskursiją veda: Lituanistė Nida Gaidauskienė.

Ši ekskursija yra gegužės 24 – 31 d. Lietuvoje vykstančio „Nacionalinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kelio“ Kultūros topografijos savaitės „Čiurlionio Lietuva“ programos dalis. Plačiau apie programą skaitykite čia

EKSKURSIJA NEMOKAMA.

Siekiant valdyti ekskursijos dalyvių srautą prašome REGISTRUOTIS – užpildykite žemiau esančius laukelius. Vienos registracijos metu galima rezervuoti ne daugiau 2 vietų. Registracijos patvirtinimą gausite nurodytu elektroniniu paštu.

Bookings

Renginys užpildytas.