2022 09 07
18:00 - 19:00


Rugsėjo 7 d., trečiadienį, 18 val. M. K. Čiurlionio namai kviečia į fortepijono muzikos vakarą su Kasparu Mikužiu.
 
Koncerto programoje:
 

Ludwig van Beethoven – Sonata Nr. 3 Es-dur, op. 31
Allegro 
Allegretto vivace 
Moderato e grazioso
Presto con fuoco 

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – 5 preliudai 
Des-dur VL187
b-moll VL169
Mažoji sonata VL269-271

Fryderyk Chopin – Scherzo Nr. 1 h-moll, op. 20

Ferenc Liszt – „Vengriškoji rapsodija“ Nr. 12

 
Kasparas Mikužis (g. 2001) pradėjo skambinti pianinu Šilutės muzikos mokykloje, Liudmilos Kašėtienės klasėje. Vėliau mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir Purcello muzikos mokykloje Londone, Justo Dvariono klasėje. Šiuo  metu pianistas studijuoja Karališkoje muzikos akademijoje Londone, pianistės Dianos Ketler klasėje.

Kasparo talentas buvo pastebėtas dar pirmose pamokose, o tai įrodė ir laimėti pirmieji konkursai. Būdamas devynerių jis buvo priimtas į „SOS Talents“ Michel Sogny fondą, kuris padėjo Kasparui pradėti koncertuoti Europos koncertų salėse. Nuo 2011 m. pianistas grojo „SOS Talents“ fondo kasmetiniuose kalėdiniuose koncertuose Eliziejaus laukuose Paryžiuje, Prancūzijoje, 2015-aisiais koncertas buvo transliuojamas per prestižinį klasikinės muzikos kanalą „Mezzo TV“, 2016-aisiais ir 2018-aisiais koncertų įrašai buvo groti per „Radio Classique“ kanalą Prancūzijoje. Kasparas keturis kartus grojo Jungtinių Tautų būstinėje Ženevoje, taip pat yra pasirodęs EMMA Taikos Nobelio premijos laureatų pasaulio viršūnių susitikime Varšuvoje. Be minėtų koncertų, Kasparui yra tekę groti solo prestižinėje „Concertgebouw“ salėje Amsterdame, Olandijoje, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, „Fazioli“ koncertų salėje Sacile, Italijoje, „Purcell Room“, „Southbank“ ir „Wigmore hall“ Londone, Jungtinėje Karalystėje, „Steinway Hall“ Barselonoje, Ispanijoje. 2019-ųjų rugsėjį pianistas buvo pakviestas atidaryti 91-ąjį sezoną naujai renovuotoje Charkivo filharmonijoje, kur grojo kartu su Charkivo filharmonijos simfoniniu orkestru ir dirigentu Yuri Yanko.

Kasparas yra 22 tarptautinių konkursų laureatas, tarp kurių yra ir „Grand Prix“ apdovanojimas Tarptautiniame B. Dvariono jaunųjų pianistų konkurse Vilniuje, Lietuvoje, bei 1-oji vieta tarptautiniame konkurse „Scottish International Piano Youth Competition“ Glazge, Škotijoje. Būdamas 17-os Kasparas taip pat laimėjo dvi 1-ąsias vietas Romos tarptautiniame pianistų konkurse, grupėse iki 19 ir 25 metų. 2021-ųjų vasarą pianistas buvo pakviestas groti Andras Schiff Rygos Jūrmalos muzikos festivalio meistriškumo kursuose, o 2022-ųjų vasarį koncertavo kartu su vienais iš žymiausių britų klasikinės muzikos atlikėjų – smuikininku Jack Liebeck ir violončeliste Josephine Knight. Rugsėjį Kasparas koncertuos „Panderecki Centrum“ koncertų salėje Luslawice, Lenkijoje, o vėliau pasirodys ir Mančesterio „Bridgewater“ koncertų salėje 2022/2023 metų sezone.

Nuo 2017 metų Kasparą globojo Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“. Tais pačiais metais Kasparui buvo įteiktas Lietuvos Respublikos prezidentės D. Grybauskaitės padėkos raštas už Lietuvos garsinimą. Nuo 2018 metų pianistas yra „KNS Classical“ artistas ir su jų studija išleido savo 1-ąją kompaktinę plokštelę. Kasparas taip pat yra „Drake Caleja Trust“, „Talent Unlimited“ ir „Hattori“ fondų stipendininkas Londone.

 
Įėjimas laisvas.
Facebook