2020 09 09 - 2020 09 10
18:00 - 19:30


Koncertai–susitikimai „Skambantys Čiurlionio paveikslai“ su kompozitoriumi ir pianistu dr. Uri Brener (Izraelis), pirmą kartą Lietuvoje taip plačiai pristatant jo kūrybą, paženklintą M. K. Čiurlionio paveikslų.

Koncertai įvyks:

Vilniuje rugsėjo 9 d. 18 val. M. K. Čiurlionio namuose (Savičiaus g. 11),

Kaune rugsėjo 10 d. 18 val. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (Putvinskio g. 55) (Įėjimas į koncertą su muziejaus bilietu).

Kompozitorius Uri Brener pirmą kartą pamatęs Čiurlionio tapybos darbus prieš daugiau kaip trisdešimt metų, visą savo kūrybinį gyvenimą liko jų paveiktas ir yra sukūręs ne vieną kūrinį, įkvėptą Čiurlionio paveikslų.

Dėl suprantamų aplinkybių, koncertas bus unikalus tuo, kad kompozitorius bendraus su klausytojais iš ekrano komentuodamas savo kūrinius ir dalindamasis požiūriu į Čiurlionio tapybą, o jo kūriniai bus atliekami  gyvai lietuvių muzikantų, ruošiančių programą specialiai šiems išskirtiniams muzikiniams vakarams.   

Koncertų metu skambės Čiurlionio kūrinių įkvėpti Urio Brenerio kūriniai „Auka“ ir „Rex“, o taip pat naujas kompozitoriaus opusas „Žydiška siuita“, kuri yra skiriama žydų istorijos metams. Uri Brenerio kūrinius šiuose koncertuose interpretuos žinomi Lietuvos muzikai:

Rasa Vosyliūtė (smuikas)

Onutė Švabauskaitė (violončelė)

Rimvydas Savickas (klarnetas)

Rokas Zubovas (fortepijonas)

Koncertas Vilniuje nemokamas. Koncertų metu privaloma dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugos priemones, vadovautis LR SAM rekomendacijomis.

Kviečiame išgirsti Čiurlionį naujai!

 

Koncerto partneris:

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Koncerto rėmėjai:

Lietuvos Žydų (Litvakų) bendruomenė

Geros valios fondas

Lietuvos kultūros taryba