2022 09 22 - 2022 11 30
15:00 - 18:00


Jau antrus metus M. K. Čiurlionio namai Vilniuje, bendradarbiaudami su Vilniaus miesto savivaldybe, vaikų dienos centrais ir nevyriausybine organizacija „Gelbėkit vaikus“, Vilniaus miesto 700-ųjų metinių paminėjimui artėjant rengia meninį-edukacinį projektą „Susitikimai su Čiurlioniu“. Tęstinis projektas kvies Vilniaus mieste esančius vaikų dienos centrų lankytojus ir ukrainiečių šeimas dalyvauti meninėse-edukacinėse veiklose autentiškoje M. K. Čiurlionio namų aplinkoje.

Projekto tikslas – suteikti galimybę socialinės atskirties zonoje gyvenantiems, nuo karo bėgusiems ir didesnio visuomenės dėmesio reikalaujantiems vaikams ir jaunimui išsamiau susipažinti su dailininku, kompozitoriumi M. K. Čiurlioniu, pristatant menininko daugiasluoksnę kūrybą ir asmenybę kaip sektiną autoritetą. Apsilankymas Vilniaus senamiestyje esančiuose M. K. Čiurlionio namuose renginių dalyviams bus žingsnis Vilniaus istorinių vietų pažinimo link, skatinantis tolimesnį norą pažinti miestą ir tapti kultūros lauko pažinimo dalyviais.

M. K. Čiurlionio namams įgyvendinant projektą talkins etnokultūrologė Marytė Liugienė, VšĮ „Stalo teatras“ bei M. K. Čiurlionio namų Vilniuje atstovai. Numatomi devyni projekto „Susitikimai su Čiurlioniu“ renginiai:

MKČ. Pasaka (Pilies pasaka). 1909

I. Meninė-edukacinė programa „PILIES PASAKA“

Renginio datos:
09.22 15:00
09.22 17:00
09.23 16:00

Registracija baigta.

Programą atliks knygos „Šiandien karaliai mums pasakas seka“ autoriai Milda Pleitaitė ir Kazimieras Momkus bei jaunosios kartos pianistas ir fagotininkas Adomas Pleita. Ar visose pilyse gyvena raštininkai, kuriems linksmas ir liūdnas istorijas pasakoja ten apsilankę dangaus keliauninkai debesys? Tik toje, kurioje bus galima apsilankyti atvykus į meninį-edukacinį renginį „Pilies pasaka“. Čia bus pasakojamos istorijos iš M. K. Čiurlionio  vaikystės, skaitomos pasakos pagal M. K. Čiurlionio paveikslus, o pilies menėse skambės muzika! Išklausę visas istorijas, renginio dalyviai imsis paišyti savo svajonių pilis ir pasakojimus, kurie teptukų ir dažų pagalba virs tikrais paveikslais.

MKČ. Oi, giria, giria.
Vinjetė liaudies dainai. 1909

II. Meninė-edukacinė programa „OI GIRIA, GIRIA“

Renginio datos:
10.06 15:00
10.06 17:00
10.07 16:00

Registracija baigta.

Programa pakvies pasiklausyti ir kartu visiems pasimokyti M. K. Čiurlionio kūrybos pamatus tvėrusių lietuvių liaudies dainų ir žaidimų, skirtų vaikams ir šeimoms. Jų pamokys etnokultūrologė Marytė Liugienė. Antroje renginio dalyje vyks edukacinės dirbtuvės „Girios stebuklai“, kuriose vaikai iš gamtos dovanotų natūralių medžiagų kurs paukščius, žvėrelius, mitines būtybes, dėlios augalų koliažus, taip artimiau juos pažindami.

MKČ. Jūros etiudas. 1905. Varšuva.

III. Meninė-edukacinė programa „JŪRATĖ IR KASTYTIS“

Renginio datos:
11.29 15:00
11.29 17:00
11.30 16:00

Registracija baigta.

Trečiasis ciklo renginys pakvies pasiklausyti legendos „Jūratė ir Kastytis“. „Stalo teatro“ režisierė ir aktorė Saulė Degutytė kurs legendos personažus ir pasakos elementus iš pajūryje rastų daiktų, o pasakos veiksmas vyks tikrame vandenyje. Vaikai galės patys tapti spektaklio dalyviais, muzikos instrumentų pagalba iliustruodami legendos personažus ir gamtos reiškinius. Edukaciniame užsiėmime po spektaklio vyks laivų, plūdurų, vandens gyvūnų, undinių gamyba ir vaidyba su jais, povandeninio gyvenimo stebėjimas ir lobių ieškojimas.

Dėl papildomos informacijos galima kreiptis į projekto koordinatorę Mildą Pleitaitę el. paštu m.pleitaite@gmail.com ar mob. tel. +370 610 60 147.

Facebook