2022 09 08 - 2022 09 10
visą dieną


Praėjusiais metais sėkmingai debiutavę Vilniaus galerijų savaitgalyje su specialiu projektu-paroda „Kita oda“, šiemet vėl busime jo dalimi. Savaitgalis vyks rugsėjo 08 – 11 dienomis.

Šiais metais M. K. Čiurlionio namuose vyks meno terapijos dirbtuvės „Žmogus“. Dailės terapeutas, dailininkas tekstilininkas Mantas Televičius nėrimą kaip terapiją praktikoje naudoja nuo 2012 metų. Jo kūrybos ir terapiniame lauke tekstilės technikos tampa priemone ieškant naujų vizualinių formų ir terapinių procesų, kurių metu kūryba padeda užmegzti dialogą su kitu, išnarplioti nuolat gromuliuojamas mintis, lavinti kognityvinius sugebėjimus, sukurti saugią erdvę pabūti čia ir dabar.

Norinčius užmegzti pažintį su nėrimu ir jo terapine nauda, autorius pakvies prisijungti prie vienuolika metų Vilniaus miesto Psichikos sveikatos centre vystomo terapinio projekto „Žmogus“ kūrimo proceso.

Susitikimai su menininku ir patyriminės sesijos vyks:
Ketvirtadienį ir penktadienį nuo 18:00 iki 19:00 val.
Šeštadienį: nuo 12 iki 13  val.; nuo 15 iki 17 val..

Išankstinė registracija nevykdoma.
Prie nėrimo proceso gali prisijungti kiekvienas.
Facebook

M. K. ČIURLIONIO NAMŲ DARBO LAIKAS VGS METU:
Ketvirtadienį-penktadienį 11.00 – 20.00 val.
Šeštadienį 11.00 – 17.00 val.
Sekmandienis – nedarbo diena.

Pilna programa 〰️ www.vilniausgalerijusavaitgalis.lt

 

,,Žmogus“

Yra žmogus, jaučiantis, mylintis, besirūpinantis. Vieną dieną to žmogaus nebelieka.

Pakitusi realybė, rūpesčių našta, traumos, stiprūs išgyvenimai pakeičia viską, neretai ir asmenybę. Nesąmoningas išorinių ir vidinių dirgiklių nepastebėjimas, neįvertinimas ilgainiui sukausto kūną ir protą. Realybė atrodo tamsi, neįdomi ir beprasmė. Šalia esantys ir atsirandantys žmonės nereikalingi.  Taip sunku išjudinti save eiti pirmyn, nesustoti, kovoti su tuo, kas, rodos, nepasikeis.

Arba… bėgame, skubame, nespėjame, pritrūkstame laiko, gyvename ateitimi, pametame laiko tėkmę, galiausiai perdegame.

Šie neramių minčių fragmentai – dalis to, su kuo susiduriu terapiniame darbe ir kaip būtent jame atsiranda meno kūrinys.  Veikiau net ne kūrinys, o procesas, tirštėjantis, įgyjantis vertę jį kuriant kartu. Stebiu, kaip pasikartojantys judesiai, struktūruota, aiški veikla sukuria saugumo jausmą grupėje. Nėrimas kartu, tai ne tik bendras užsiėmimas, tai terapinė priemonė, po truputį grąžinanti į dialogą su savimi ir galiausiai – kitais.

Nerdami aptariame savo jausmus ir juos vizualizuojame. Kalbamės, kokia spalva geriausiai atspindėtų savijautą. Kiekvienas dalyvis išreiškia savo vidinę būseną spalva. Žinoma, taip pat paaiškinant, ką ta spalva jiems reiškia. Šis nėrinys tęsiamas jau dešimtį metų.

Balta – sniegas, švara, kitas pasaulis, balta rožė, taika, varna, vestuvės, puošnumas, gyvenimas…
Geltona – saulė, išsiskyrimas, saulės šviesa, žydinčios pievos, geltonos tulpės, skaisti diena, įnėrimas…
Mėlyna – dangus, slyva, švarumas, jūra, laisvė, žibutės, ledas…
Žalia – žolė, tvora, ramybė, eglė, medžių lapai…
Raudona – užtemimas, meilė, pomidoras, aistra, kraujas, karas…
Juoda – žemė, liūdesys, batai, gedulas, intelektas, naktis, abitas…
Ruda – ruduo, kava su pienu, užteršta upė…
Violetinė – suknelė, paslaptis, pavasario žiedas, alyvos, elegancija, žibutė, spalva, drabužiai, gražūs interjerai, ,,Kedžio maikė“, vyskupo kepurė…
Oranžinė – saulė, vaivorykštė, optimizmas, gėlių žiedai, morka, ramybė, vaikystė, apelsinas, aktyvi mintis…
Pilka – tiltas, nuobodybė, pelė, neviltis, liūdesys, pilka diena, elegancija, niūrumas…

Kūrinio ir dirbtuvių autorius, dailės terapeutas, tekstilės menininkas Mantas Televičius (g. 1986) nėrimą kaip terapiją praktikoje naudoja nuo 2012 metų. Jo kūrybos ir terapiniame lauke tekstilės technikos tampa priemone, ieškant naujų vizualinių formų ir terapinių procesų, kurių metu kūryba padeda užmegzti dialogą, išnarplioti nuolat gromuliuojamų minčių raizginius ir sukurti saugią erdvę pabūti čia ir dabar.