2019 06 14
23:00 - 23:55


Dabar, parvažiavęs į Druskininkus, baisiai užsidegu gamtą studijuoti. Jau antra savaitė nutapau po keturis penkis peizažus. Nutapiau keturiasdešimt vienetų. Kai kurie, galimas dalykas, yra labai geri.“

M.K. Čiurlionis

Kultūros nakties programos metu š. m. birželio 14 d. Čiurlionio namuose veiks M.K. Čiurlionio reprodukcijų paroda „Atsiųsta iš Druskininkų“. 

Tą dien nuo 17 val. parodos lankytojai Čiurlionio namuose išgirs Kultūros nakties festivaliui atrinktus šiuolaikiškų Čiurlionio muzikos interpretacijų įrašus, o vakaro pabaigoje 23 val. įvyks koncertas „Ataidintys Druskininkų peizažai“. Drauge muzikinę meditaciją iš Čiurlionio kūrinių ir aplinkos garsų kurs svečias iš Prancūzijos, dainininkas, gyvosios elektroninės muzikos kompozitorius ir atlikėjas, neo–flamenko šokėjas, aktorius, poetas Phil Von ir M. K. Čiurlionio tyrinėtojas, pianistas Rokas Zubovas.

 

Phil Von (Prancūzija)

Per trisdešimtį kūrybinės veiklos metų prancūzų daugiabriaunis menininkas Phil Von savo darbus žiūrovams yra pristatęs įvairiausiose teatrų bei koncertų rūmų scenose ir netikėtose erdvėse Europoje ir už jos ribų.

Muziko vardas yra taip pat siejamas su klasikinio flamenko šokiu ir su savita „elektro-flamenko” technika, kurios stilių Phil Von sukūrė ir išplėtojo su 1987 m. Londone įkurta teatro muzikos trupe „Von Magnet“, savo performansais pelniusia muzikos, performansų  ir teatro žinovų pripažinimą visoje Europoje.  

2015 m. įkūrė ir vadovauja duetui META MEAT grupei, jau gerai žinomai Europoje.

2018 m. debiutavusiai Lietuvoje Mėnuo Juodaragis festivalio metu.

 

Phil Von yra parašęs daugybę įvairių garso takelių vaizduojamojo meno projektams, filmams, šiuolaikinio šokio grupems ir teatro spektakliams, bei režisavo įvairioms Prancūzijos, Portugalijos, Maroko bei Turkijos scenoms ir pritaikė originalius meninio performanso kūrinius. Jis taip pat kūre muziką ir šoko kartu su tokiomis baleto trupėmis kaip: „Kiel Ballet“, „Komische Oper Berlin“, „Gauthier Dance Stuttgart“ ir „Anhaltisches Theatre Dessau“.

Phil Von dirbo su teatro ir šokio trupėmis:  „Materia Prima”, “Underclouds“, „Entre Terre”, „U-Structure Nouvelle“ (Prancūzijoje), „Do Theatre“ (Vokietijoje), VSS (Meksikas) ir pan.

2017-18 m., jis sukūrė muziką, scenografiją bei choreografiją spektakliui „Medea written in Rage“. Šis spektaklio premjera įvyko „The Place Theatre“ Londone ir keliauvo po Didžiąją Britaniją.

Nuo 2018 m.  Phil Von yra Užupio meno inkubatoriaus menininkas-rezidentas, kartu su Sakurako vadovauja šokio teatrui „Okarukas“, bendradarbiauja su pianistu Roku Zubovu ir rašo muziką įvairiems projektams Lietuvoje ir užsienyje.  2019 m. Phil Von teatralizuotas muzikos ir šokio monospektaklis “Human. Lost & Found” buvo pristatytas Post galerijoje Kaune ir Mo muziejuje Vilniuje.

Per savo kūrybos metus kompozitorius išleido 14 albumų. Vėliausią jo solo albumą „Made Underclouds”, įrašytą į dvigubą CD, 2019 m. Lietuvoje pristatė garso įrašų studija „Zona Records“.

Daugiau apie Phil Von muzikinę kūrybą:

Renginys nemokamas.

Visų laukiame Čiurlionio namuose, Savičiaus g. 11, Vilnius

Kultūros naktis Čiurlionio namuose prasideda nuo 17 val.