2022 03 02 - 2022 03 31
visą dieną


M. K. Čiurlionio namų parengti edukaciniai užsiėmimai kviečia keliauti skirtingais Čiurlionio gyvenimo etapais, pristato turtingą kūrėjo darbų laboratoriją, kūrybos ypatumus, stiliaus raidą bei skatina mokinių iniciatyvumą, kūrybiškumą, norą domėtis istorinėmis asmenybėmis bei jų darbais. Edukacinius užsiėmimus vedantys pianistas Rokas Zubovas, aktorė-režisierė Livija Krivickaitė ir smuikininkė-pedagogė Milda Pleitaitė visada jautriai įsiklauso į užsakovo ir dalyvaujančių moksleivių specifinius pageidavimus, todėl keturi kūrėjo pažinimo spektrai – kultūros paveldas, literatūra, dailė ir muzika – visuomet prasmingai išpildo interesantų poreikius, atsakant į jiems aktualiausius klausimus bei atsižvelgiant į tuo laiku vyraujančias tendencijas ar istorinius momentus, minėjimus.

Kovo mėnesį, minint Sofijos Kymantaitės gimtadienį, šie pažinimo spektrai papildomi nauju atspalviu, itin didelį dėmesį skiriant Sofijos ir Konstantino Čiurlionių palikimo daugiaplaniškumui, dialogiškumui ir Vilniaus aplinkos spalvoms, kurios vis dar mažai pažįstamos didžiajai visuomenės daliai (plačiau).

1) Literatūra: „Nepažintas Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės pasaulis“ (Nuotolinė paslauga)

Ši interaktyvi, teatralizuota edukacija sausus faktus paverčia gyvybingos, įkvepiančios asmenybės veidu, o Sofija ir Konstantinas nušvinta naujoje, dar nematytoje šviesoje. Edukaciją kuruoja profesionali aktorė, režisierė Livija Krivickaitė, kuri pasitelkdama profesijos subtilybes kuria performatyvų pasakojimą, skatinantį mokinių iniciatyvumą bei įsitraukimą – dalintis mintimis bei jausmais, diskutuoti apie girdėtus istorinius faktus bei Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės gyvenimą ir kūrybą. Edukacinis užsiėmimas kviečia moksleivius atrasti savo asmeninį indėlį, kuriant šiandienos Lietuvą.

Skirta klasėms: 5-12

Renginio kalendorius: kovo 2-4, 7-9, 14-18, 21-25, 28-30 d. Renginio užsakymasČIA.

2) Dailė, muzika: „M. K. Čiurlionio muzikos pasaulis ekrane“ (Nuotolinė paslauga)

M. K. Čiurlionis iki šių dienų išlieka labiausiai pasaulyje pripažintu Lietuvos kūrėju – asmenybe, kuri savo kūryba ir esybe paliko nepaprastai gilų įspaudą visoje Lietuvos kultūros raidoje bei lietuviškoje tautinėje savimonėje. Šia programa siekiama suprantamai, patraukliai ir paveikiai supažindinti moksleivius su M. K. Čiurlionio kūryba ir asmenybe. Pažinimo kelionėje kelią nurodys ir žinių pagrindą kurs pianistas, didžiojo Lietuvos genijaus provaikaitis Rokas Zubovas. Derindamas pasakojimą ir skambindamas M. K. Čiurlionio fortepijoninius kūrinius, pianistas pristatys pagrindinius kūrėjo įkvėpimo šaltinius, nuspalvinančius visą jo muzikinę ir dailės kūrybą, padės suprasti jo muzikos ir dailės kūrinių kalbą ir simboliką, atskleis muzikos ir dailės bendrystės aspektus.

Skirta klasėms: 5-12

Renginio kalendorius: kovo 7-9, 21-23, 28-30 d. Renginio užsakymasČIA.

*Ši edukacija gali būti teikiama ir vietoje, atvykus į M. K. Čiurlionio namus (kreiptis el. paštu mkc.namai@gmail.com).

3) Kultūros paveldas: „Svečiuose pas Čiurlionį“ (Nuotolinė paslauga)

Besisvečiuodami jaukiuose, istorinę praeitį menančiuose M. K. Čiurlionio namuose, moksleiviai mokysis drąsiai ir kūrybiškai pažvelgti į M. K. Čiurlionio meninį pasaulį, visada esantį šalia – „tereikia žengti žingsnį ir leisti sau jame atsidurti“, – teigia programos sudarytoja ir edukatorė Milda Pleitaitė. Autentiški pasakojimai psichologiniu aspektu atskleis menininko asmenybės savitumą, kūrybiškumo ir raiškos galias. Įkvėpti menininko kūrybos ir asmenybės pažinimo moksleiviai bus atviresni platesniam ir kritiškesniam mąstymui, siekiant kultūros patyrimo ir jos įtraukimo į kasdienį gyvenimą.

Skirta klasėms: 1-2

Renginio kalendorius: kovo 2, 9, 23, 30 d. Renginio užsakymasČIA.

*Ši edukacija gali būti teikiama ir vietoje, atvykus į M. K. Čiurlionio namus (kreiptis el. paštu mkc.namai@gmail.com).

Atkreipiame dėmesį, kad Kultūros pasas administruojamas, paslaugos rezervuojamos ir užsakomos per švietimo sistemą www.kulturospasas.lt, apmokėjimai atliekami pagal sistemoje esančius užsakymų duomenis. Dėl papildomos informacijos ar laiko rezervavimo taip pat galima kreiptis el. paštu mkc.namai@gmail.com