2025 09 17
19:00 - 21:00
Ar tikite, kad M. K. Čiurlioniui 150? Žmogus, aplenkęs savo laiką, šiandien sugrįžta muzikos kalba, kurią interpretuoja ir atlieka pasaulinio garso fortepijono, džiazo ir elektroninės muzikos žvaigždės.
Festivalio „Pasaulio fortepijono žvaigždės sveikina M. K. Čiurlionį“
ATIDARYMO koncertas
2025.09.17 19:00
Lietuvos nacionalinė filharmonija
Bilietus platina: Kakava.lt
Facebook
Dmitrijus Levkovičius (fortepijonas, Ukraina, Kanada)
George‘as Li (fortepijonas, JAV)
Rugsėjo 17 dieną festivalio atidarymo koncerto Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje pirmoje dalyje pasirodys Lietuvos publikai puikiai pažįstamas ukrainiečių kilmės pianistas iš Kanados Dmitrijus Levkovičius, kuris jau spėjo pasidalinti susižavėjimu M. K. Čiurlionio fortepijonine kūryba bei jos atlikimu pakerėti klausytojų širdis. Kaip teigia atlikėjas, „harmoninga kalba, polifoninis mąstymas ir išskirtinis kūrėjo balsas negali būti lengvai lyginami su kitų kompozitorių opusais“.
Antroje koncerto dalyje skambins pirmą kartą į Lietuvą atvykstantis vienas geidžiamiausių ir ryškiausių savo kartos pasaulio pianistų iš JAV George‘as Li. Grakštumu, elegancija bei aukščiausio lygio virtuoziškumu ir interpretacijos gelme, gerokai pranokstančia savo amžių, George‘as Li pakerėjo muzikos kritikus, o kaip pažymi „New York Times“, „grojime susipynęs jaunatviškas impulsyvumas ir aukščiausio lygio meistrystė“ subūrė itin platų gerbėjų ratą.
Koncerto programa:
I dalis
Dmitrijus Levkovičius
FRYDERYK CHOPIN
Barkarolė Fis-dur, op. 60
Etiudas Nr. 4 cis-moll, op. 10
Etiudas Nr. 3 E-dur, op. 10, „Tristesse“
Etiudas Nr. 5 Ges-dur, op. 10
Scherzo Nr. 2 b-moll, op. 31
MIKALOJUS KONSTANTINAS ČIURLIONIS
Preliudas d-moll Nr. 3, op. 16, VL 256
Tema ir šešios variacijos „Sefaa esec“ tema, op. 15, VL 258
Pjesė fortepijonui Nr. 3, op. 19, „Lakštingala“, VL 268
Preliudas b-moll, VL 252
Preliudas D-dur, VL 272
Fuga, VL 337
Preliudas op. 26 Nr. 4, VL 311
Preliudas „Prisiminimas“, VL 299
II dalis
George‘as Li
MIKALOJUS KONSTANTINAS ČIURLIONIS
Sonata F-dur, VL 155
FRYDERYK CHOPIN
Sonata nr. 3 h-moll, op. 58
Dmitrijus Levkovičius Kanadoje gyvenantis ukrainiečių kilmės menininkas turi net du pašaukimus: pianisto ir kompozitoriaus. Fortepijono meno jis mokėsi pas legendinį armėnų pianistą Sergejų Babajaną, o kompozicijos – Curtis muzikos institute Filadelfijoje. D. Levkovichius gimė Ukrainoje, muzikų šeimoje, abu jo tėvai pianistai, o tėvas – dar ir žinomas kompozitorius.
D. Levkovichius koncertavo tokiose pasaulio koncertų salėse kaip Niujorko „Carnegie Hall“, Paryžiaus Eliziejaus laukų teatras, Berlyno filharmonija, Frankfurto Senoji opera („Alte Oper“), Pekino nacionalinis menų centras, Varšuvos filharmonija, Gulbekiano fondo salė Lisabonoje. Jis yra atlikęs daugiau kaip 30 skirtingų koncertų fortepijonui su Klivlando, Jutos, Kinijos nacionaliniu, Dresdeno filharmonijos, Frankfurto radijo, Gulbekiano, Marijos teatro, Slovakijos filharmonijos ir kitais orkestrais.
Pianistas yra daugelio tarptautinių konkursų Vokietijoje, Kinijoje, Portugalijoje, Italijoje, JAV laureatas, pelnė publikos ir specialiuosius prizus, tarp kitų – už geriausią F. Chopino kūrinių atlikimą. Už 2016 m. išleistą debiutinę kompaktinę plokštelę, S. Rachmaninovo 24 preliudų įrašą, D. Levkovichius nominuotas Tarptautiniam klasikinės muzikos apdovanojimui (ICMA). 2021 m. jo pasirodymai su kameriniu orkestru „Sinfonia Toronto“ ir Baden-Badeno simfoniniu orkestru (Frankfurto Senosios operos salėje), skambinant F. Chopino koncertą Nr. 1 ir S. Rachmaninovo koncertą fortepijonui Nr. 2, buvo internetu transliuojami visam pasauliui
George‘as Li grojimas pasižymi grakštumu ir elegancija, aukščiausio lygio virtuoziškumu ir interpretacijos gelme gerokai viršijančia savo amžių. Būdamas vos 20, laimėjus sidabro medalį 2015 m. tarptautiniame Čaikovskio konkurse, Li tapo vienas geidžiamiausių pasaulio pianistų. Didžiausi pasaulio orkestrai vaduojami dirigentų G. Dudamel, J.Gaffigan, G. Gimeno, M. Honeck, A. Orozco-Estrada, V. Petrenko, D.Robertson, L.Slatkin, Y. TemirkJanovas, M. Tilsona Thomas, Long Yu ir Xian Zhang.
Pastaraisiais metais George Li grojo kartus su Los Andželo, Niujorko, Londono, Roterdamo, Oslo, ir Bafalo filharmonijomis, San Francisko, Klivlando, Sinsinačio, Dalaso, Tokijo, Frankfurto radijo, Sidnėjaus, Nešvilio, Naujojo Džersio, Naujojo pasaulio, Šiaurės Karolinos, Ramiojo vandenyno, Valensijos, Monrealio ir Baltimorės simfoniniais orkestrais. Jo rečitaliai skamba „Carnegie Hall“ Niujorke, „Davies hall“ San Franciske, Elbės filharmonijoje Hamburge, Miuncheno ‚Gasteig“ salėje, Luvro muziejuje Paryžiuje, Seulo menų centre, Tokijo Asahi Hall ir Musashino Hall salėse, NCPA Pekine, Šanchajaus Poly teatre, „Amici della Musica“ Firenzėje ir daugelyje kitų svarbiausių pasaulio koncertų salių ir festivalių.
„Drąsi, bebaimė interpretacija…Li grojime susisipynė jaunatviškas impulsyvumas ir aukščiausio lygio meistrystė“ New York Times
Nuo 2020-ųjų Tytuvėnų festivalis, Nacionalinė filharmonija ir M. K. Čiurlionio namai Vilniuje rengia Mikalojaus Konstantino Čiurlionio (1875–1911) gimimo dienos koncertus.
Toks įdirbis – kelerius metus kurta tradicija minėti unikalų Lietuvos menininką klausantis įžymių Lietuvos ir užsienio pianistų – leido 2025 metų rugsėjį, pasitinkant M. K. Čiurlionio 150-ąsias gimimo metines, pakviesti melomanus į vieną didžiausių fortepijoninės muzikos festivalių „Pasaulio fortepijono žvaigždės sveikina M. K. Čiurlionį“ Baltijos šalyse.
Kiekviename festivalio vakare M. K. Čiurlionį sveikins vis kitos pasaulinės žvaigždės (plačiau).
Projektą finansuoja:
Lietuvos kultūros taryba
Vilniaus miesto savivaldybė
Rengėjai:
M. K. Čiurlionio namai Vilniuje
VšĮ „Tytuvėnų festivalis“
Pirmieji bilietai:
2025.09.17 19:00 Festivalio atidarymo koncertas. Dmitri Levkovich (Ukraina, Kanada), George Li (JAV) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje;
2025.09.18 18:30 Andrius Žlabys (Lietuva), Havard Gimse (Norvegija) Vilniaus senajame teatre;
2025.09.19 20:00 „Begaliniai horizontai“ kultūros bare „Kablys“ (Lietuva / Prancūzija);
2025.09.21 18:00 Lucas Debargue (Prancūzija), Alexei Volodin (Ispanija) LVSO koncertų salėje;
2025.09.22 19:00 Festivalio Gala koncertas. A. Brownell (JAV), G. Piekut (Danijos Karalystė), Sz. Nehring (Lenkija), D. Mayboroda (Vokietija), R. Zubovas (Lietuva) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.