2022 04 21
19:00 - 21:00


Balandžio 21 d., ketvirtadienį, 19 val. susitikimų ciklo „Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu“ peržiūroje – bendras lietuvių, latvių ir gruzinų kinematografininkų darbas „Raminas“ („Ramin“, 2011, rež. A. Stonys), pristatantis buvimo vienatvėje patirtį pagrindinio herojaus – 75 metų gruzinų imtynininko Ramino Lomsadzės – pavyzdžiu.

Filmo veikėjas, kitados įveikdavęs priešininkus per 55 sekundes, nūnai ruošiasi kovai su emociškai intensyviausia, stipriausia ir paskutine savo varžove – vienatve. Raminas gyvena vienas Kvareli miestelyje šiaurės rytų Gruzijoje – vietovėje, kuri garsėja raudonaisiais vynais ir gyva liaudies imtynių festivalių tradicija. Vieninteliai jo kompanionai yra katė ir prisiminimai apie labai mylimą mamą bei nuostabias pergales imtynių arenoje, kupinas riteriškumo ir moralinio meistriškumo. Tačiau senojo imtynininko gyvenime kažko trūksta. Iki tol niekam, net meilei nepasidavęs vyriškis pradeda jaustis kitaip. Jis pagaliau pasiruošęs pasiduoti jį penkiasdešimt metų lydinčios prarastos meilės prisiminimui ir vieną ankstyvą rytą išsiruošia į tolimą Gruzijos kaimelį ieškoti prarastosios merginos. Ar jis ją suras? Ar ji prisimins jį? Ar pagaliau Ramino gyvenime atsiras moteris? Filmas pasakoja apie Ramino kelionę per Gruzijos kraštovaizdį ir jo prisiminimų peizažą.

Ši kino juosta žiūrovus ir kritikus sužavėjo savo socialine ištarme ir meniškumu. Subtilus subjekto – vienatvės – pristatymas sulaukė tarptautinio pripažinimo ir pelnė pagrindinį prizą („Grand Prize – the best film of the festival“) Estijos dokumentinių ir antropologinių filmų festivalyje „Pärnu“ (2014 m.).

Filmo „Raminas“ premjera Lietuvoje įvyko 2011 m. Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje. 2012 m. JAV Kino meno ir mokslo akademijos (The Academy of Motion Picture Arts and Sciences) patvirtintas „Oskaro“ komitetas šį filmą išrinko Lietuvos kandidatu į prestižiškiausią „Oskaro“ apdovanojimą geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje.

Filmo trukmė 58 min. Filmo kalba – gruzinų (su lietuviškais subtitrais). Po filmo, kaip įprasta, bus kviečiama pasilikti pokalbiui. Renginys nemokamas, be išankstinės registracijos (gyva eilė). Durys atidaromos 18.30 val. 

Facebook

 

Susitikimų ciklas „Pasaulio kino vakarai su režisieriumi Audriumi Stoniu“ vyksta ketvirtadieniais 19 val. du kartus per mėnesį.

Audrius Stonys yra aktyvus tarptautinio kino judėjimo dalyvis, Leipcigo, Noibrandenburgo, Sienos, San Paulo, Rio de Žaneiro kino festivalių žiuri narys. Audriaus Stonio dokumentiniai filmai apdovanojimus pelnė 19-oje tarptautinių festivalių, jis vienintelis Lietuvoje yra įvertintas Europos kino akademijos „Felix“ apdovanojimu, jo filmų retrospektyvos buvo surengtos Izraelyje, Vokietijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Rusijoje ir Japonijoje. 

Kino vakarų metu mes praversime tik nedidelį plyšį į tą, kartais nematomą, dažnai neatrastą arba užmirštą kino lobyną. Kalbu ne apie dešimtmečiais nutolusią kino istoriją, bet ir naujausius filmus, kuriems prasibrauti iki mūsų sutrukdo paradoksali priežastis – jų gelmė, įdomesnė forma, nevienaplanis turinys – tai, kas daugeliui komercinio kino rodytojų kelia alergiją, neįveikiamą siaubą ir baimę”, – Audrius Stonys.