2022 05 19
19:00 - 22:00


Gegužės  19 d., ketvirtadienį, 19 val. paskutinėje pavasario sezono renginių ciklo „Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu“ peržiūroje atsisveikinsime iki kitų susitikimų rudenį. Šia proga režisierius Audrius Stonys iš savo filmų kolekcijos parinko 1992 metais sukurtą režisieriaus Gario Siniso kino juostą, paremtą 1937 metais išleista Džono Steinbeko novele „Apie peles ir žmones“.

„Pavasarinį kino vakarų ciklą M. K. Čiurlionio namuose noriu užbaigti man labai brangiu filmu „Apie peles ir žmones“ (Of Mice and Men). Tai sukrečianti ir be galo jautri istorija, kurią nepakartojama abiejų pagrindinių aktorių – Gario Siniso ir Džono Malkovičiaus – vaidyba iškelia į geriausių, elitinių XX amžiaus pabaigos filmų kategoriją.“ – Pasakoja Audrius Stonys.

Filmo veiksmas vyksta Didžiosios depresijos (the Great Depression) laikais, kai vyrai važinėjo bėgiais, gyveno benamių stovyklose ir ieškojo dieninio darbo. Tokie yra ir pagrindiniai filmo herojai Džiordžas ir Lenis. Drauge, kaip duetas, jie įkūnija tobulo žmogaus etaloną. Lenis pasižymi fizine jėga ir paprastumu, o Džiordžas – intelektu ir gudrumu. Šių dviejų vyrų draugystė veikia sinergijos principu – kiekvienas ima pagal savo poreikius ir duoda pagal savo sugebėjimus. Tačiau kas nutinka, kai ši sinergija dingsta? Būtent čia ir prasideda pagrindinė kino juostoje pasakojamos istorijos tragedija.

Filmas „Apie peles ir žmones“ dalyvavo 1992 metų Tarptautinio Kanų kino festivalio konkursinėje programoje, buvo nominuotas svarbiausiam festivalio apdovanojimui „Auksinei palmės šakelei“, o festivalio žiūrovų sutiktas ovacijomis stovint.

Filmo trukmė 1 val. 51 min. Filmo kalba – anglų (su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą). Po filmo, kaip įprasta, bus kviečiama pasilikti pokalbiui.

Renginys nemokamas, be išankstinės registracijos. Durys atidaromos 18.30 val.

Facebook

 

Susitikimų ciklas „Pasaulio kino vakarai su režisieriumi Audriumi Stoniu“.

Audrius Stonys yra aktyvus tarptautinio kino judėjimo dalyvis, Leipcigo, Noibrandenburgo, Sienos, San Paulo, Rio de Žaneiro kino festivalių žiuri narys. Audriaus Stonio dokumentiniai filmai apdovanojimus pelnė 19-oje tarptautinių festivalių, jis vienintelis Lietuvoje yra įvertintas Europos kino akademijos „Felix“ apdovanojimu, jo filmų retrospektyvos buvo surengtos Izraelyje, Vokietijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Rusijoje ir Japonijoje. 

Kino vakarų metu mes praversime tik nedidelį plyšį į tą, kartais nematomą, dažnai neatrastą arba užmirštą kino lobyną. Kalbu ne apie dešimtmečiais nutolusią kino istoriją, bet ir naujausius filmus, kuriems prasibrauti iki mūsų sutrukdo paradoksali priežastis – jų gelmė, įdomesnė forma, nevienaplanis turinys – tai, kas daugeliui komercinio kino rodytojų kelia alergiją, neįveikiamą siaubą ir baimę”, – Audrius Stonys.