2022 02 17
19:00 - 21:00


Vasario 17 d., ketvirtadienį, 19 val. M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje vyks aštuntoji ciklo „Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu“ peržiūra. Vakaro metu susirinkusi publika turės galimybę patirti vieno įdomiausių pasaulio dokumentininkų Viktoro Kasakovskio 1992 metais sukurtos kino juostos „Belovai“ („Belovy“) nenuspėjamumą, būdingą tik jo kamerai.

Su šiuo įstabiu rusų režisieriumi ciklo dalyviai buvo supažindinti jau pirmojo seanso metu, kuomet buvo rodomas V. Kosakovskio trumpametražis filmas „Tiše!” („Tishe!“, 2002). Pastarasis puikiai iliustruoja rusų dokumentinio kino kūrėjo sugebėjimą įamžinti tai, kas nepakartojama – atsiradimo ir išnykimo simbiozę – vienos gatvės istoriją kupiną tragikomiškos kasdienybės situacijų. Skirtingų polių derinimas nagrinėjamas ir kino juostoje „Belovai“. Filme susitinka švelni kasdienybės poezija, bufonadinis komizmas ir giliausia egzistencinė tragika. Jo epicentre – tolimame Rusijos provincijos kaime prie Nevos ištakų gyvenanti du kartus našle tapusi Ana ir jos brolis Michailas. Ji – kantri darbininkė,  tempianti visą gyvenimo našta ant savo pečių. Jis – girtuoklis filosofas.

„Belovai“ režisieriui Viktorui Kosakovskiui atnešė tarptautinį pripažinimą ir daugybę prizų, tarp kurių – pagrindinis tarptautinio Amsterdamo dokumentinio kino festivalio (IDFA) apdovanojimas už geriausią ilgametražį dokumentinį filmą ir publikos prizas.

M. K. Čiurlionio namai kviečia pasimėgauti kokybiška, išskirtine dokumentinio kino juosta „Belovai“, stebinančia personažų natūralumu, nuoširdumu bei tikrumu. Po peržiūros, kaip tapo įprasta, žiūrovai galės dalyvauti diskusijoje su režisieriumi Audriumi Stoniu.

Filmo trukmė 60 min. Filmo kalba – rusų (su angliškais subtitrais). Renginys nemokamas, be išankstinės registracijos (gyva eilė). Durys atidaromos 18.30 val. Viso renginio metu vyresni nei 6 metų amžiaus asmenys privalo dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.

Facebook

 

Susitikimų ciklas „Pasaulio kino vakarai su režisieriumi Audriumi Stoniu“ vyksta ketvirtadieniais 19 val. du kartus per mėnesį.

Audrius Stonys yra aktyvus tarptautinio kino judėjimo dalyvis, Leipcigo, Noibrandenburgo, Sienos, San Paulo, Rio de Žaneiro kino festivalių žiuri narys. Audriaus Stonio dokumentiniai filmai apdovanojimus pelnė 19-oje tarptautinių festivalių, jis vienintelis Lietuvoje yra įvertintas Europos kino akademijos „Felix“ apdovanojimu, jo filmų retrospektyvos buvo surengtos Izraelyje, Vokietijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Rusijoje ir Japonijoje. 

Kino vakarų metu mes praversime tik nedidelį plyšį į tą, kartais nematomą, dažnai neatrastą arba užmirštą kino lobyną. Kalbu ne apie dešimtmečiais nutolusią kino istoriją, bet ir naujausius filmus, kuriems prasibrauti iki mūsų sutrukdo paradoksali priežastis – jų gelmė, įdomesnė forma, nevienaplanis turinys – tai, kas daugeliui komercinio kino rodytojų kelia alergiją, neįveikiamą siaubą ir baimę”, – Audrius Stonys.