2022 03 03
19:00 - 21:00


Kovo 3 d., ketvirtadienį, 19 val. M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje vyks devintoji ciklo „Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu“ peržiūra.

[Atnaujinta informacija 2022.02.25]

Kino režisierius Audrius Stonys M. K. Čiurlionio namuose rengiamus „Pasaulio kino vakarus“ vertina kaip tam tikrą bendravimo formą, o bendravimas, pasak jo – gyvas, visada besikeičiantis dalykas, kuriame negali būti kokių nors iš anksto paruoštų dalykų.

Todėl atsižvelgiant į šių dienų realijas buvo nuspręsta pakeisti kovo 3 dieną planuotą rodyti dokumentinį filmą „Nesant“, režisieriaus Sergejaus Paradžanovo 1964 m. kino juosta „Užmirštų protėvių šešėliai“.

Pietų Korėjos režisieriaus Seung-nun Yi dokumentinio filmo „Nesant“ („In the Absence“) peržiūra perkeliama kitam susitikimui.

Plačiau: Devintasis „Pasaulio kino vakaras su Audriumi Stoniu“ – mėlyna, geltona užmirštų protėvių šešėliuose

_________________________

Šiam vakarui režisierius Audrius Stonys iš savo sukauptos filmų kolekcijos, kurioje, kaip pats sako, ne tik dešimtmečiais nutolusi kino istorija, bet ir naujausi filmai, atrinko 2018 metais sukurtą legendinį Pietų Korėjos režisieriaus Seung-nun Yi dokumentinį filmą „Nesant“ („In the Absence“). Tai kūrinys, savyje talpinantis stiprų emocinį užtaisą – abejingumo ir jį lydinčių pasekmių, tokių kaip sutrūkinėjęs pasaulio suvokimas, šalia esančio nematymas, neišvengiamumą.

Dokumentinio kino juosta „Nesant“ pasakoja apie vieną tragiškiausių įvykių Pietų Korėjos istorijoje, kai keleivinio kelto „Sewol“ įgulos, aukščiausios valdžios pareigūnų, gelbėjimo tarnybų abejingumas ir nekompetencija 2014 metais pareikalavo siaubingos aukos, sukrėtusios Pietų Korėją ir visą pasaulį. Režisierius Seung-nun Yi, siekdamas rasti atsakymą į klausimą, kodėl nutinka tokios nelaimės, chronologine seka jungia vyriausybės patvirtintą, viešųjų ryšių mašinų išplatintą ir asmeninę keleivių filmuotą medžiagą bei pranešimus, kurie vyko tuo pačiu metu, taip pristatant jaudinantį žmogaus, individo ir tarnautojo, būsenos atspindį. Abejingumo epicentre ne tik kolektyvinis (vyriausybės) aplaidumas ir jo pasekmė, atsako į susidariusią situaciją nebuvimas, pareikalavęs kelių šimtų gyvybių, bet ir akistata su užuojautos, empatijos ir žmogiškosios reputacijos suvokimo, galios akivaizdoje, trūkumu.

Teigti, kad šis filmas yra tik įspėjimas, būtų per maža – tai patvirtina ir sulaukti įvertinimai. Filmas buvo parodytas visuose pagrindiniuose pasaulio kino festivaliuose ir pirmą kartą Pietų Korėjos istorijoje Amerikos kino akademijos buvo nominuotas „Oskarui“ geriausio trumpametražio dokumentinio filmo kategorijoje.

Filmo trukmė 29 min. Filmo kalba – korėjiečių (su angliškais subtitrais ir sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą). Po filmo, kaip įprasta, bus kviečiama pasilikti pokalbiui.

Renginys nemokamas, be išankstinės registracijos (gyva eilė). Durys atidaromos 18.30 val. Viso renginio metu vyresni nei 6 metų amžiaus asmenys privalo dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.

 

Facebook

Susitikimų ciklas „Pasaulio kino vakarai su režisieriumi Audriumi Stoniu“ vyksta ketvirtadieniais 19 val. du kartus per mėnesį.

Audrius Stonys yra aktyvus tarptautinio kino judėjimo dalyvis, Leipcigo, Noibrandenburgo, Sienos, San Paulo, Rio de Žaneiro kino festivalių žiuri narys. Audriaus Stonio dokumentiniai filmai apdovanojimus pelnė 19-oje tarptautinių festivalių, jis vienintelis Lietuvoje yra įvertintas Europos kino akademijos „Felix“ apdovanojimu, jo filmų retrospektyvos buvo surengtos Izraelyje, Vokietijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Rusijoje ir Japonijoje. 

Kino vakarų metu mes praversime tik nedidelį plyšį į tą, kartais nematomą, dažnai neatrastą arba užmirštą kino lobyną. Kalbu ne apie dešimtmečiais nutolusią kino istoriją, bet ir naujausius filmus, kuriems prasibrauti iki mūsų sutrukdo paradoksali priežastis – jų gelmė, įdomesnė forma, nevienaplanis turinys – tai, kas daugeliui komercinio kino rodytojų kelia alergiją, neįveikiamą siaubą ir baimę”, – Audrius Stonys.