2022 03 17
19:00 - 21:00


Kovo 17 d., ketvirtadienį, 19 val. dešimtojoje ciklo „Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu“ peržiūroje – Vokietijos „Naujosios bangos“ kino poeto-mistiko-bepročio-vizionieriaus Vernerio Hercogo (Werner Herzog) dokumentinis filmas „Tamsos pamokos“ („Lektionen in Finsternis“, 1992).

Kino juosta pasakoja apie karo sukeltą katastrofą, kai besitraukianti Irako kariuomenė padegė Kuveito naftos gręžinius, paversdama šitą nedidelę šalį apokaliptinio siaubo teritorija. Filme kalbama apie žemėje ir žmogaus sieloje karo paliekamas siaubingas žaizdas ir sudėtingas pastangas jas užgydyti.

Pasaulio kino kritikai filmą pavadino „sukrečiančia katastrofos meditacija, prilygstančia Jeronimo Boscho ir Francisko Gojos darbams“. Vaizdus,  nufilmuotus iš paukščio skrydžio, lydi Edvardo Grygo, Gustavo Malerio, Arvo Parto, Sergejaus Prokofjevo, Franco Šuberto, Džiuzepės Verdžio ir Richardo Vagnerio muzika. Greta tamsaus konteksto filmo kadrai neįtikėtinai gražūs ir estetiški, talpinantys savyje destrukciją, tragediją ir grožį vienu metu.

Filmo trukmė 50 min. Po filmo, kaip įprasta, bus kviečiama pasilikti pokalbiui.

Renginys nemokamas, be išankstinės registracijos (gyva eilė). Durys atidaromos 18.30 val.

Facebook

 

Susitikimų ciklas „Pasaulio kino vakarai su režisieriumi Audriumi Stoniu“ vyksta ketvirtadieniais 19 val. du kartus per mėnesį.

Audrius Stonys yra aktyvus tarptautinio kino judėjimo dalyvis, Leipcigo, Noibrandenburgo, Sienos, San Paulo, Rio de Žaneiro kino festivalių žiuri narys. Audriaus Stonio dokumentiniai filmai apdovanojimus pelnė 19-oje tarptautinių festivalių, jis vienintelis Lietuvoje yra įvertintas Europos kino akademijos „Felix“ apdovanojimu, jo filmų retrospektyvos buvo surengtos Izraelyje, Vokietijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Rusijoje ir Japonijoje. 

Kino vakarų metu mes praversime tik nedidelį plyšį į tą, kartais nematomą, dažnai neatrastą arba užmirštą kino lobyną. Kalbu ne apie dešimtmečiais nutolusią kino istoriją, bet ir naujausius filmus, kuriems prasibrauti iki mūsų sutrukdo paradoksali priežastis – jų gelmė, įdomesnė forma, nevienaplanis turinys – tai, kas daugeliui komercinio kino rodytojų kelia alergiją, neįveikiamą siaubą ir baimę”, – Audrius Stonys.