2021 10 19 - 2021 11 30
visą dieną


M.K. Čiurlionio namuose spalio 19 d., antradienį, 18 val. atidaroma personalinė dailininkės Ariadnos Čiurlionytės akvarelių paroda. Šia paroda tęsiamas projektas „Čiurlionio gentis šiandien” (#ČiurlionioGentis), kuriuo siekiama supažindinti su po pasaulį – nuo Užupio iki Melburno – pasklidusiomis Čiurlionių giminėmis.

Parodos atidaryme dalyvaus dailėtyrininkės Danutė Ona Jedzinskienė ir Rita Mikučionytė. Skambins Rokas Zubovas.

Paroda veiks iki lapkričio 30 d.

Ariadna Čiurlionytė – jauniausiojo M. K. Čiurlionio brolio Jono dukra. Vilniaus dailės akademijoje menininkė baigė tapybos ir dailės pedagogikos studijas. Nuo 1989 metų dalyvauja parodose ir pleneruose Lietuvoje ir užsienyje. Kūrybines autorės inspiracijas žadina gamtos, muzikos, poezijos vidiniai išgyvenimai. Dirbdama aliejaus, akrilo bei akvarelės technikomis, ji kuria paveikslus, kuriais spalvomis įtraukia žiūrovą į dialogą. Menininkės kūryba – atviras, kartu su gyvenimu vykstantis procesas. Tai ne tik dvasinės išraiškos, meninės patirties, bet kartu gyvenimo ir savęs pažinimo kelias.

Ariadna Čiurlionytė gimė Vilniuje muzikų šeimoje. Nuo mažens augo meno supamoje aplinkoje, todėl neatsitiktinai pamėgo ir pasirinko dailę. „Nuo 2007 metų pradėjau dirbti akvarele. Nors akvarele susidomėjau atsitiktinai, tačiau, matyt, atsitiktinumų nebūna. Ši nelengva technika vis labiau viliojo savo subtiliomis, spontaniškomis improvizacinėmis, o kartu ir preciziško kruopštumo raiškos galimybėmis,“ – pasakoja parodos autorė.

Nuo 2007 metų Ariadna Čiurlionytė yra dalyvavusi beveik penkiasdešimtyje akvareles meno renginių: surengusi keturias personalines ekspozicijas, dalyvavusi respublikinėse ir tarptautinėse akvarelininkų parodose ir pleneruose Lietuvoje ir užsienyje (Lenkijoje, Estijoje, Vokietijoje, prestižinėse tarptautinėse Fabriano ir Urbino parodose Italijoje). Menininkė yra Lietuvos dailininkų sąjungos Akvarelininkų sekcijos narė.

„Kūryba man – tai apmąstymai, atviras langas į pasaulį, tai pasaulio stebėjimas, žavėjimasis juo ir dialogas su juo. Apmąstymai dažnai netelpa viename popieriaus lape, jie veržiasi į naujas erdves – ciklus, diptikus. Jie nori išsilieti raidėmis, sakiniais, laiškais… Spalva man labai svarbi raiškos priemonė. Pasaulis gali atsiverti ir kaip spalvos nostalgija… Spalva ryški ir kupina energijos arba jautri, niuansuota, subtili ir rami, pakylėta iki metaforos…“, – mintimis apie kūrybą dalinasi dailininkė ir kviečia aplankyti parodą M. K. Čiurlionio namuose.

„Ariadnos Čiurlionytės akvarelėse subtiliai atsiskleidžia nepakartojamas tapytojos talentas. Atspindėdama skirtingų emocijų prisodrintus vaizdus, dailininkė jautriai perteikia šviesos ir spalvos santykius, todėl jos darbuose išryškėja kolorito įvairovė, pradedant švelnių monochrominių tonų dermėmis ir baigiant skambia kontrastingų spalvų ritmika.“ – Dailėtyrininkė Rita Mikučionytė

„A.Čiurlionytės kompoziciją norėtųsi palyginti su vitražu pagal spalvų pasirinkimą ir juvelyriniu kūriniu pagal darbo kokybę.“ – Menotyrininkė Marina Motiejauskienė

„Tai meditatyvus tylos, vidinių išgyvenimų pasaulis, apgaubtas aukštų dvasinių idealų šviesa, paveldėtas per prigimtį, giminės tradicijas. Ariadnos akvarelės lengvos, skaidrios, pulsuojančios ritmine gyvybe, tarsi atsitiktiniu dėmės, šviesos, bliko žaismu. Tikrovė čia užmenama kokiu nors sielą pažadinančiu motyvu, detale. Jos akvarelių visuma atskleidžia neabejotiną baltų kultūros žmogaus ir gamtos vienybės paveikslą. Ariadna kuria ir kitokio pobūdžio akvareles – jungia sausos ir šlapios akvarelės technikas. Jungdama spalvinių dėmių ir linijines struktūras pasiekia efektingą, dekoratyvų įspūdį, dažnai išgaudama simbolinę, metaforinę prasmę.“ – dailėtyrininkė Danutė Ona Jedzinskienė.

Parodos atidarymo vakare būtinas Galimybių pasas. M. K. Čiurlionio namuose ekspozicijų ir parodų lankymas galimas be Galimybių paso. Dėvėti kaukę – privaloma.