2016 02 19
18:00 - 19:15

vieta
#_LOCATIONLINK


 

[cml_media_alt id='1213']performance[/cml_media_alt]Vasario 19 dieną, penktadienį, 18 val., M. K. Čiurlionio namuose vyks koncertas-susitikimas su Londone gyvenančiu lietuvių pianistu Rimantu Vingru.

 

Jau dvidešimt metų užsienyje gyvenantis pianistas nenutraukė ryšių su Lietuva, įvairiose šalyse nuo Japonijos iki JAV atlieka lietuvių kompozitorių kūrinius, skaito paskaitas apie Lietuvos kūrėjus įvairiuose akademiniuose forumuose, organizuoja Lietuvos muzikai ir kultūrai skirtus renginius, Londone įsteigė Baltijos muzikos draugiją ir yra jos pirmininkas. Nenutrūksta ir pianisto siekis pasauliui pristatyti M. K. Čiurlionio kūrinius: 2011 metais Londone jis surengė „Čiurlionio maratoną“, 2015 metais – projektą „Popietė su Čiurlioniu“, kuriam finansavimą skyrė Kensingtono ir Čelsio rajono savivaldybės. 2015-aisiais M. K. Čiurlionio bei A. Šenderovo kūrinius pianistas atliko Tokijuje.
Rimantas Vingras neapsiriboja vien muzikine veikla – jis yra Londono „Santaros-Šviesos“ klubo įkūrėjas. Šis klubas šiuo metu yra surengęs virš trisdešimt renginių. Kai kurie iš jų – Ch. Sugiharos koncertas-minėjimas 2014 m. bei Kembridžo–Londono simpoziumas 2013 m. – susilaukė išskirtinio dėmesio. Rimantas taip pat yra skaitęs paskaitą „Theodoro Adorno kūrinių ir meno teorijos jungtys“ Sinsinačio universitete bei „Muzika ir simbolis: Skriabinas, Čiurlionis, Baltrušaitis“ Mičigane, JAV, „Dainavoje“.
Vakaro M. K. Čiurlionio namuose metu pianistas skambins M. K. Čiurlionio ir A. Skriabino kūrinius, taip pat dalinsis mintimis apie Lietuvos kultūros reprezentaciją užsienio šalyse.

 

Programoje:

 

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875-1911)
Variacijos ‚Sefaa Esec‘ tema, VL258
Preludas B-dur, VL 257
Preludas b-moll, VL 169
Humoreska, VL 162
Preludas Fis-dur, VL184
Preludas d-moll, VL 239
Preludas d-moll, VL 256
Variacijos “Besacas” tema, VL265

 

Pertrauka

 

Aleksandras Skriabinas (1872-1915)
24 preliudai op. 11
Preliudas C-dur
Preliudas a-moll
Preliudas G-dur
Preliudas e-moll
Preliudas D-dur
Preliudas h-moll
Preliudas A-dur
Preliudas fis-moll
Preliudas E-dur
Preliudas cis-moll
Preliudas H-dur
Preliudas gis-moll
Preliudas Ges-dur
Preliudas es-moll
Preliudas Des-dur
Preliudas b-moll
Preliudas As-dur
Preliudas f-moll
Preliudas Es-dur
Preliudas c-moll,
Preliudas B-dur
Preliudas g-moll
Preliudas F-dur
Preliudas d-moll

 

Visos programos trukmė 70 min.

 

Įėjimas nemokamas