2022 08 30
19:00 - 20:15


Pianistų duetas Sonata ir Rokas Zubovai (Duo Zubovas).

Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje 2022 m. rugpjūčio 30 d. 19 val. vasaros sezoną romantiniu polėkiu palydės ir M. K. Čiurlionio namų koncertų ciklą „Skambantis Čiurlionio Vilnius“ užbaigs Sonatos ir Roko Zubovų fortepijoninio dueto koncertinė programa „Skambančios spalvų jūros. Čiurlionis ir Debussy“.

Koncerto programa:

Claude Debussy (1862–1918)
Trys eskizai simfoniniam orkestrui „La mer“ / „Jūra“
1.      „De l’aube à midi sur la mer“ / „Jūra nuo aušros iki pusiaudienio“
2.      „Jeux de vagues“ / „Bangų žaismas”
3.      „Dialogue du vent et de la mer“/ „Vėjo ir bangų dialogas”
Kompozitoriaus transkripcija fortepijonui keturioms rankoms

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875–1911)
Simfoninė poema „Jūra“
Jadvygos Čiurlionytės transkripcija fortepijonui keturioms rankoms

Koncertas mokamas. Bilietus įsigyti – ČIA.

Programa „Skambančios spalvų jūros. Čiurlionis ir Debussy“ kviečia klausytojus pirmą kartą istorijoje išgirsti vieno vakaro metu skambančius du epochinius dvidešimtojo amžiaus pradžios marinistinius simfoninius kūrinius, pradėtus kurti taip pačiais 1903 metais. Claude Debussy „Tris eskizus simfoniniam orkestrui „La mer“ („Jūra“) pabaigė 1905-aisiais, tais pačiais metais kūrinys buvo pristatytas, nors ir be didesnio pasisekimo, Paryžiaus klausytojams. Čiurlionis simfoninę poemą „Jūra“ užbaigė 1907-aisiais, tačiau pirmą kartą ji buvo atlikta tik 1936 metais, praėjus 25 metams po kompozitoriaus mirties, ir tą kartą be autoriaus partitūroje užrašytos vargonų partijos. Debussy marinistinis opusas vėliau tapo kertiniu dvidešimtojo amžiaus pradžios kūriniu, savo garsiniais, kompoziciniais sprendimais veikęs ne vieną kompozitorių, o monumentalioji  Čiurlionio „Jūra“ deja negalėjo pelnyti deramos vietos muzikos istorijoje.

„Todėl mes sukūrėme programą, kurioje grosime Debussy „La mer“ ir Čiurlionio „Jūrą“, kad šie du kūriniai, susiformavę dviejų genijų vizijoje tais pačiais metais, pagaliau, praėjus beveik šimtui dvidešimčiai metų, pagaliau simboliškai susitiktų vieno vakaro metu. Tikime, kad klausytojams bus neeilinė patirtis išklausyti dvi monumentalias jūras, turinčias labai daug bendro – juk ir Debussy, ir Čiurlionis buvo ypatingai jautrūs spalvos ir garso santykiui, giliai išgyveno gamtos stichiją. O dar viena intriga yra tai, kad šie kūriniai labai įdomiai atskleidžia, kaip tą pačią didingąją gamtos stichiją – jūrą – garsais perteikia du tuo pat metu gyvenę muzikos gigantai – impresionistas ir simbolistas.“ – teigia pianistas Rokas Zubovas.

Pianistai Sonata ir Rokas Zubovai kaip fortepijoninis duetas debiutavo 1997 metų pavasarį Čikagoje, Lemonto dailės galerijoje. Abu pianistai, tarptautinių konkursų laureatai, muziką studijavo Lietuvoje (Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje), Šveicarijoje (Heinricho Neihauzo institute Ciūriche) ir JAV (De Paul universitete Čikagoje) pas pianistus Povilą Stravinską, Jurgį Karnavičių, Esterą Elinaitę, Andrių Kuprevičių, Edvardą Auerį bei Dmitry Paperno. Atlikėjai koncertavo didžiuosiuose JAV ir Kanados miestuose, Argentinoje ir Urugvajuje, daugelyje Europos šalių, yra dažni tarptautinių festivalių dalyviai. Duetas atliko daugiau kaip 10 skirtingų kompozitorių kūrinių, sukurtų Zubovų duetui, pasaulines premjeras.

Šis koncertas yra www.700vilnius.lt programos dalis. Jis skiriamas Claude Debussy 160-osioms metinėms. Koncertą drauge rengia M. K. Čiurlionio namai Vilniuje ir Prancūzų institutas Lietuvoje.

Facebook

 

Ciklo „Skambantis M.K. Čiurlionio Vilnius“ koncertai:

07.12 18:00 O. Mesianas „Kvartetas laiko pabaigai“.
Atlikėjai: R. Vosyliūtė (smuikas), G. Dirvanauskaitė (violončelė), V. Giedraitis (klarnetas), J. Šervenikas (fortepijonas);

07.19 18:00 pianisto Ayham Hammour (Sirija/Lenkija) rečitalis.
Programoje Čiurlionis, Haydn, Chopin, Listz, Krol.

07.28 18:00 pianisto Dmitry Mayboroda (Vokietija) rečitalis.
Programoje Čiurlionis, Schumann.

08.10 18:00 pianisto Roko Zubovo rečitalis.
Programoje Čiurlionis, Chopin.

08.16 18:00 pianisto Juris Žvikovs (Latvija) rečitalis.
Programoje Čiurlionis, Bach–Petri, Beethoven, Vitols, Medeniš.

08.30 19:00 „Skambančios spalvų jūros. Debussy ir Čiurlionis“ Valdovų rūmuose (Katedros a. 4, Vilnius). Pianistai Sonata ir Rokas Zubovai.