2022 09 15 - 2022 11 19
visą dieną


#SofijosKonstantinoMeile

Rugsėjo 15 d., ketvirtadienį, 18 val  M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje pristatoma paroda „Sofijos ir Konstantino meilė“, skirta paminėti genijaus 147-ąjį gimtadienį.

Tai Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės niekada iki šiol Vilniuje viešai neeksponuotų vestuvinių žiedų paroda, lydima jų bendros istorijos fragmentų, šeimos išsaugotų artefaktų, nuotraukų, atsiminimų ir parašytų laiškų, kurių ištraukas įgarsino aktoriai Vaiva Kvedaravičiūtė ir Kristupas Biržietis.

Sofijos ir Konstantino Čiurlionių anūkė Dalia Ona Zubovaitė-Palukaitienė ir parodos kuratorė Livija Krivickaitė

Parodos atidaryme svečiuosis Sofijos ir Konstantino Čiurlionių anūkė Dalia Ona Zubovaitė-Palukaitienė, kuri susirinkusiems papasakos tokią savo senelių meilės istoriją, kokią ją atsimena iš močiutės pasakojimų. Pokalbį moderuos Čiurlionių proanūkis, pianistas Rokas Zubovas.

Šia paroda siekiama supažindinti su viena gražiausių Lietuvos meilės istorijų, nenusakoma dviejų sielų draugyste, kuri netikėtai nutrūko, tačiau niekada nesibaigė.

„<…> Žinau, kad nėra tokių kliūčių, kurių nepajėgtume sutriuškinti, ir nėra viršūnių, į kurias užkopti pritrūktų mums drąsos.“ (Iš M. K. Čiurlionio laiško Sofijai 1908 m. lapkričio 26 d., Peterburgas).

Parodos kuratorė – Livija Krivickaitė:
„Ši skaudi, bet labai romantiška istorija, mane sujaudino dar prieš septynerius metus ir niekad nepaleido. O dabar aš galiu ja dalintis. Tikiu, kad išeis labai tikra paroda. Ir viskas iš labai didelės meilės, prie kurios prisiliesti bus galima jau visai netrukus.“

Paroda M. K. Čiurlionio namuose atidaroma rugsėjo 15 dieną 18.00 val.
Paroda veiks iki lapkričio 19 d.

Kokybiškai parodos patirčiai reikalingas išmanusis telefonas ir ausinės.

Už retą galimybę eksponuoti žiedus ir kitus eksponatus dėkojame Sofijos Čiurlionienės–Kymantaitės memorialiniam muziejui, Daliai Zubovaitei – Palukaitienei.

Facebook

Darbo laikas:
Antradieniais – penktadieniais 11.00–17.00 
Šeštadieniais 13.00–17.00
Pirmadieniais, sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis – NEDIRBA.

Lankymasis M. K. Čiurlionio namuose yra nemokamas.