2019 05 26
22:00 - 23:00


„Čiurlionio kelio“ pristatymo renginys:

„Taip, kaip jautė M. K. Čiurlionis“ – interaktyvi naktinė ekskursija

Viskas, kas kyla iš mūsų tikrosios prigimties, – gamtos poreikis, kurio atspindžių mes ieškosime klaidžiodami M. K. Čiurlionio išvaikščiotomis Vilniaus gatvėmis. Naktį, kai pasaulio racionalumas, logiką ir prasmę kuriantys matmenys erdvė ir laikas nebetenka prasmės, kai kasdieną mus supančios formos pavirsta šešėliais, kai visa, kas ne su mumis, suminga, būtent tada įsivyrauja laikas skirtas Tau – laikas, skirtas išgirsti, kaip auga žolė ir medžiai, įkvėpti niekada negimusio ir niekada nemirsiančio miesto kvapo, pajusti gyvybę, kuri prasideda už tavo kūno ribų, leisti sau galų gale būti tikruoju savimi – nepaaiškinamu ir neaprėpiamu. Pasinerk, atsiduok, eik su mumis.

Jaunieji kūrėjai susibūrė siekdami ištyrinėti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybą ir surasti savo santykį su Juo. Idėja gimė perskaičius M. K. Čiurlionio „Pasaką“ – kūrinį, kuriame pasakojama apie seną žmogų, miesto rėmuose ieškantį gamtos – vedlio link savo pirminės prigimties, vienos, tikrosios tiesos. Sutikęs jaunuolį, senelis taria: „Bičiuli, paaiškink man, kaip atrodo žalia spalva?“. Taip prasideda kelionė per savą, bet dar nepažintą miestą. Dažnai eidami tomis pačiomis Vilniaus gatvėmis, žiūrėdami į tas pačias vitrinas, kavinių ar parduotuvių reklamas net nepastebime, kad ignoruojame viską, kas tikra. Nuolatinis planavimas, skubėjimas, vertinimas, konkuravimas miesto triukšme neleidžia įsiklausyti į neaprėpiamą galybę, iš kurios ir gimsta kūryba.

Kviečiame į interaktyvią naktinę ekskursiją – kitaip pasivaikščioti Vilniaus takais, pramintais kūrėjo genijaus – kompozitoriaus, dailininko, rašytojo, o svarbiausia, žmogaus, gebėjusio triukšme ir chaose atrasti įkvėpimą. Jaunieji kūrėjai muzika, šokiu, vaidyba kvies patirti ir išgyventi M. K. Čiurlionį per savo suvokimo prizmę. Tai ekskursija apie potyrį, kurio daugelis išsiilgome. Tai šansas kartu su mumis ir M. K. Čiurlionio kūrybos dvasia nusklęsti į naktinę pasaką ir išvysti save supančią aplinką naujomis spalvomis.

RENKAMĖS 21:50 val., prie Vaidilos teatro (Jakšto g. 9). Pajudame 22 val.

Siekiant, kad judant per miestą kiekvieną atėjusįjį pasiektų informacija, ekskursijos metu bus filmuojama (LIVE TRANSLIACIJA), todėl labai prašome turėti savo MOBILIUOSIUS TELEFONUS ir AUSINES.

SVARBI INFORMACIJA: Jeigu renginio dieną lis, interaktyvi naktinė ekskursija neįvyks.

Kūrybinė komanda:

Ši ekskursija yra gegužės 24 – 31 d. Lietuvoje vykstančio „Nacionalinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kelio“ Kultūros topografijos savaitės „Čiurlionio Lietuva“ programos dalis. Plačiau apie programą skaitykite čia

RENGINYS NEMOKAMAS.

Siekiant valdyti ekskursijos dalyvių srautą prašome REGISTRUOTIS – užpildykite žemiau esančius laukelius. Vienos registracijos metu galima rezervuoti ne daugiau 5 vietų. Registracijos patvirtinimą gausite nurodytu elektroniniu paštu.

Bookings

Renginys užpildytas.