Čiurlionio namai sveikina visus Tarptautinės muziejų dienos proga! 

Keičiasi laikai, gyvenimas diktuoja naujas bendravimo ir pažinimo formas, tad muziejai šiandien taip pat gali būti ne vien senosios išminties puoselėtojai ir saugotojai, bet taip pat ir naujų kelių į ateitį statytojai.

Prisitaikydami prie susidariusių aplinkybių, dovanojame Jums parodą „Laiškai M. K. Čiurlioniui“ tiesiai Savičiaus gatvėje, Čiurlionio namų languose. Parodoje eksponuojami darbai nėra nauji – įvairios Vilniaus miesto vaikų piešimo ir dailės mokyklos šį projektą vykdė prieš kelis metus. Nauja čia tai, kad šiandien dvylika jaunų kūrybingų žmonių darbų švyti iš Čiurlionio namų į Savičiaus gatvę, kviesdami pažvelgti į tai, kaip mūsų rytojaus piliečių karta kūrybiškai komentuoja Čiurlionio kūrybinį palikimą.

Laiškai M. K. Čiurlioniui“ – didžiojo Lietuvos genijaus M. K. Čiurlionio 100-osios mirties metinės buvo plačiai paminėtos Lietuvoje ir pasaulyje. Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje ta proga buvo surengta laisvu stiliumi ir laisva siela sukurtų įvairaus amžiaus moksleivių darbų paroda „100 laiškų M. K. Čiurlioniui“. Tai bandymas savitai atsiliepti į šio didžiojo kūrėjo kvietimą pažvelgti pasaulin giluminiu žvilgsniu, pajusti ir atskleisti savo asmenines įžvalgas. Šios parodos darbų autoriai – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus vaikų jaunimo dailės mokyklos ir J. Vienožinskio dailės mokyklos mokiniai.