Kovo 30 d. 18.00 val. Čiurlionio namuose Vilniuje (Savičiaus g. 11) bus atidaryta Nacionalinės premijos laureato Valentino Antanavičiaus paroda „Kūrybos fragmentai“. Tai trečioji ciklo „Nacionalinių premijų laureatai Čiurlionio namuose“ paroda.

 

V. Antanavičius kritikų apibūdinamas kaip „lietuviškojo modernizmo korifėjus“, „gyvasis klasikas“, tragikomiško meno kūrėjas, savo darbais kalbantis ir apie pilietines problemas. Ilgai priklausęs tyliojo modernizmo sąjūdžiui, dailininkas įtvirtino savitą kūrybinę estetiką.

Provokuojantys mąstyti, kupini energijos ir nepataikaujantys žiūrovui kūriniai, dailėtyrininkės D. Zovienės teigimu, siekia atskleisti tai, kas slypi už parodomo fasado ir tampa „gyvenimu be parado“.

V. Antanavičiaus paveikslų, ypač asambliažų, nuotaika – groteskiška, tapyba – griežtų formų, kurias lemia spalvos ir naudojamų daiktų pavidalai. Ir tapybos, ir asambliažo technika sukurtuose darbuose pagrindinė vieta tenka figūrai. Dailininko kūryboje tarsi susitinka senoji ir modernioji dailė. Kai kuriuose paveiksluose itin akivaizdi ikonų kompozicinė struktūra, galima aptikti ir kitokių analogijų su senaisiais meistrais. Kita vertus, darbuose ryškūs ekspresionizmo, dadaizmo, siurrealizmo bruožai.

 

Parodoje Čiurlionio namuose bus pristatomi įvairiu laikotarpiu sukurti dvidešimt autoriaus darbų: asambliažai, tapyba, keramika, grafika. Atidaryme dalyvaus menotyrininkė dr. Ieva Pleikienė

 

Paroda veiks iki gegužės 23 d