Vienos dienos, vieno paveikslo paroda. ŠLIPAS „Laiškai iš praeities“

 2019 metais garsus lietuvių menininkas Artūras Šlipavičius – ŠLIPAS italų meno akademijos buvo išrinktas į garsiausių pasaulio menininkų šimtuką bei jau trečią kartą patenka į prestižinį „Geriausi šiuolaikinio ir modernaus meno kūrėjai“ (angl. „The Best Modern and Contemporary Artists“) leidinį. Paryžiuje. 2019 m. Luvro muziejuje jam buvo įteikta simbolinė vardinė meno taurė ir albumas, kuriame pristatytas menininko paveikslas ,,Laiškai iš praeities“.

Pažymint šį lietuvių kūrėjo laimėjimą, M. K. Čiurlionio namuose 2020 metų sausio 3 dieną bus rengiama vienos dienos vieno paveikslo paroda ,,Laiškai iš praeities“, kurioje lankytojai galės pamatyti tarptautinio pripažinimo sulaukusį ŠLIPO kūrinį, o dienai baigiantis sudalyvauti ir išgirsti, kaip pats menininkas sako, futuristinį, siurrealistinį, nepolitinį muzikinį, performansą, kuriame drauge su ŠLIPU muzikuos pianistas Rokas Zubovas ir džiazo kompozitorius, atlikėjas Vytautas Labutis. Pasak kūrinio autoriaus, „vienos dienos vieno darbo paroda su performansu – yra mano sena, kaip pasaulis svajonė“.

Šlipas „Laiškai iš praeities“

Paveikslą „Laiškai iš praeities“ menininkas kūrė penkerius metus. Per tą laiką paveikslas subrendo, kito ir įgavo dabartinį pavidalą, kuris menininkui pelnė tarptautinį pripažinimą. Menininkas atkleidė, kad vaizduojamos moters plaukuose būtą nuostabių eilių, kurias vėliau jis užtapė ir kaip pats sako tokiu būdu „plaukai tapo eilėraščiais“. Šis paveikslas „nei tai liūdnas, nei tai linksmas, o tiesiog... Tiesiog moteris eilėraštis, kurį kiekvienas turime savo atmintyje apie meilę, liūdesį, džiaugsmą bei prisiminimus, kaip buvo...“ – sako Šlipas pristatydamas pagrindinę paveikslo mintį.

Menininkas Artūras Šlipavičius – ŠLIPAS (g. 1962)yra gavęs Leonardo da Vinci, Mikelangelo ir Sandro Botticelli vardo meno nominacijas ir simbolinius apdovanojimus. Šlipas – universalus daugiasluoksnis menininkas savo kūrybines idėjas pristatantis ne tik tapybos srityje, bet taip pat ir muzikoje. Menininkas įvaldęs ne vieną instrumentą. Jis groja gitara, mandolina, rubabu – rytietišku, iš Afganistano kilusiu styginiu instrumentu.

„Dailė ir muzika man yra ritualas: tapyti pradedu nuo baltos drobės, o groti – nuo tylos. Niekada nežinau, kur šis kelias nuves. Tai ir yra kūryba – leistis būti vedamam…“ – sako dailininkas ir muzikantas Šlipas. „Mano svajonė kurti muziką savo paveikslams“. Šios svajonės įprasminimą ir užsispyrimą puikiai įrodo trys muzikiniai albumai, kuriuos kartu su džiazo kompozitoriumi ir atlikėju V. Labučiu išleido menininkas Šlipas. Jis yra ir prieš  32 metus suburtos muzikos grupės IVTKYGYG („Ir visa tai kas yra gražu yra gražu“) meninė siela ir lyderis.

2020 m. sausio 3 d. nuo 10 iki 17 val. M. K. Čiurlionio namuose bus galima aplankyti vieno paveikslo parodą „Laiškai iš praeities“, o 18 val. įvyks futuristinis – siurrealistinis – nepolitinis muzikinis performansas tokiu pat pavadinimu.

Renginys nemokamas.

Vaizdai: