Audiogidas „Čiurlionių meilė“ susipažindina su viena gražiausių Lietuvos meilės istorijų, nenusakoma dviejų sielų – Sofijos ir Konstantino – draugyste, kuri netikėtai nutrūko, tačiau niekada nesibaigė.
Būtent kambaryje, kurį apsisprendęs apsigyventi Vilniuje, 1907 metų rudenį išsinuomojo Čiurlionis, vyko Sofijos ir Konstantino pasimatymai:
„Prie lango stovėjo kanapa, prieš ją apvalainas stalas, prie sienos iš dešinės – pianinas. Atsisėdau ant kanapos, užmerkiau akis. Konstantinas improvizavo. Kiek laiko praėjo – pusė valandos, valanda – nežinau. Muzika nutilo – vakaro prieblanda pripildė kambarį – toje prieblandoje vis dar atrodė man, supasi muzikos tonai. Atsikėliau – neišpasakyta laimė ir begalinis liūdesys užėmė man tiesiog kvapą. Atsikėliau iš vietos ir, stovėdama už jo nugaros ėmiau glostyti atloštą galvą ir užsilenkus pabučiavau lengvai išdidžią kaktą. Jis prispaudė mano rankas prie lūpų – jokių žodžių. Riba, kurios nei vienas, nei kitas iš mūsų peržengti negeidė“.
Šiandien šis kambarys, tai memorialinė vieta M. K. Čiurlionio namuose. Paklausykite 1908-1909 metais rašytų Konstantino meilės laiškų Sofijai, kurie padeda geriau pažinti ne tik biografijos įvykius, bet ir be galo jautrią, grožio išsiilgusią menininko sielą.
Sofijos ir Konstantino laiškų ištraukas įgarsina aktoriai Vaiva Kvedaravičiūtė ir Kristupas Biržietis.
Čiurlionių meilė gido turinys galimas šiomis kalbomis: LT, EN.
Mūsų veiklą taip pat galite sekti:
Facebook | Instragram | Youtube | ČNaujienlaiškis
Kiti susiję straipsniai:
Hipnotizuojantis polėkis į praeitį - „Uosto gatvė 4“
Edukacijos kviečiančios keliauti skirtingais Čiurlionių gyvenimo etapai
„Meilė – pakeitusi gyvenimus. Sofija ir Konstantinas Čiurlioniai“
15min straipsnis | Amžina meilė: pirmą kartą parodyti Sofijos ir Konstantino vestuvių žiedai
MKČ KALEIDOSKOPAS | nuo lietuvių kalbos pamokų iki meilės istorijos