Lapkričio 15 dieną M. K. Čiurlionio namuose vyko projekto „TULA“, skirto lietuvių ir ukrainiečių šeimų savitarpio integracijai ir kultūrinei edukacijai, susitikimų ciklo „M. K. Čiurlionis – neatrasta Lietuvos siela ir kultūra“ baigiamasis vakaras, kurio metu buvo pristatyta, apžvelgta projekto nauda ir ateities planai.
Projektas subūrė 150 dalyvių. Iš viso buvo surengti penki kultūrinių ir edukacinių susitikimų vakarai, vykę M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune ir M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje Druskininkuose.
Projekto dalyviai susitikimų metu M. K. Čiurlionio namuose gilinosi į M. K. Čiurlionio biografiją, muziką ir dailę. Nagrinėjo Ukrainos ir Lietuvos sąsajas istoriniame, politiniame ir kultūriniame kontekste. Žiūrėjo romantinę dramą „Laiškai Sofijai“, klausėsi fortepijoninės muzikos, M. K. Čiurlionio kūrinių, atliekamų pianisto Roko Zubovo. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje turėjo progą susipažinti su kūrėjo darbais iš arčiau, apžiūrėti tapybos darbų orginalus drauge su profesionalia muziejininke. M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje pažino Čiurlionių šeimos istoriją ir gyvenimo ypatumus.
„Kalbėjomė valandų valandas, juokėmės ir verkėme, neabejotinai praturtėjome iš vidaus ir užmezgėme naujų ryšių. Dėkojame visiems, aktyviai dalyvavusiems, kuriant šį unikalų kultūrinį ciklą: Rokui Zubovui, Irynai Bila, Alla Cieras, Tetjanai Zubčenko, Marinai Pylypenko, Katerinai Jasko.“ – Svitlana Zalužna, projekto „TULA“ autorė ir kuratorė.
Vakaro akimirkos:
Mūsų veiklą taip pat galite sekti:Facebook | Instragram | Youtube | ČNaujienlaiškis
Kiti susiję straipsniai:
Kultūrinių ir edukacinių susitikimų ciklas: M. K. Čiurlionis – neatrasta Lietuvos siela ir kultūra